Športový svet smúti po náhlom a nečakanom úmrtí mladého, len 27-ročného futbalistu. Mladíkov tragický koniec bol o to šokujúcejší, že mu predchádzala banálna činnosť, ktorú pravidelne robí každý človek.

Športový svet smúti po ďalšej tragickej a najmä nečakanej udalosti. Mladý, len 27-ročný futbalista Ludwin Florez Nole z Peru si odohral svoj zápas a vrátil sa domov. Podľa slov jeho manželky spravil po príchode banálnu vec, ktorá ho ale, bohužiaľ, stála život. Pred pár dňami pritom prišiel o život aj bývalý slovenský hokejový kapitán.

Ludwin sa totiž s ešte rozhorúčeným telom po fyzickej aktivite napil pohára ľadovej vody. Po chvíľke začal cítiť bolesť na hrudi a vystrašená manželka ho urýchlene previezla do nemocnice: “Posadila som ho do auta a odviezla do najbližšej nemocnice. Zomrel však skôr, ako sme sa tam dorazili,” uvádza smutné slová denník TheSun.

Mladík mal podľa doktorov dostať infarkt, ktorý bol spôsobený práve vypitím studenej tekutiny po športovom rozhorúčení. Voda mala spôsobiť zmenu tepovej frekvencie a následnú zástavu srdca. Takéto prípady sa však nestávajú úplne bežne, no i napriek tomu by si zrejme mali športovci na teplotu nápojov dať radšej pozor.

Zdroj: thesun.co.uk │ Foto: Twitter