Robert Fico bol v uplynulých dňoch na dovolenke v cudzine, odkiaľ sa vrátil a zamieril rovno na Špecializovaný trestný súd, kde v štvrtok prebiehal súdny proces s Dušanom Kováčikom. Neskončil však v karanténe, a tak sa okamžite vynorili špekulácie o tom, či sa nechal tajne zaočkovať.

Predseda Smeru si to po dovolenke v neznámej destinácií namieril na Špiecializovaný trestný súd, kde prišiel vo štvrtok na súdne pojednávanie Dušana Kováčika. Robert Fico uviedol, že si chce pozrieť túto frašku na vlastné oči, hoci na iné pojednávania nechodieva. Ako ale upozornil portál Aktuality, protipandemické opatrenia hovoria o tom, že po príchode z väčšiny krajín je nutné, aby nezaočkovaní obyvatelia putovali do karantény.

Fico je zarytý odporca očkovania, no zjavne neskončil po dovolenke ani v karanténe. Na priame otázky reagoval podráždene: „Do toho, kde som bol, vás absolútne nič nie je. To je prvá vec. A druhá vec, nemám žiadne zákonné povinnosti vás informovať o mojom pohybe, kde som bol, čo som robil a za akým účelom som vycestoval,“ odpovedal.

Tlačové oddelenie Smeru poslalo ešte neštandardnejšiu odpoveď: „Novinári ako pán Bariak a jemu podobní si u Roberta Fica musia zvyknúť, že sa nedelí o informácie zo svojho súkromného života.“ Na situáciu zareagoval s humorom podpredseda Za ľudí Juraj Šeliga, ktorý na sociálnej sieti zverejnil tento text: „Fico nepotrebuje karanténu. Lebo je tajne zaočkovaný! Aspoň tak teraz hovorili chlapi pred Jednotou. Tak neviem. #ZaručenéInfo,“ zažartoval.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: YT/HNtelevízia, FB/Juraj Šeliga – Za ľudí