Vladimír Pčolinský bol obvinený zo závažných zločinov podplácania a prijímania úplatkov a vo väzbe pobudol celých šesť mesiacov. Teraz nastal v jeho prípade nečakaný zvrat, ktorý zrejme čakal len málokto. Generálna prokuratúra urobila zásadné rozhodnutie.

Pčolinský bol ako šéf SIS obvinený z toho, že mal zobrať úplatok vo výške 20-tisíc eur za zastavenie odpočúvania Zoroslava Kollára. Napokon bol obvinený aj z podplatenia bývalého príslušníka NAKA Mariána Kučerku sumou 10-tisíc eur za neriešenie podozrenia z daňových podvodov jednej stavebnej spoločnosti.

Podľa informácií portálu Aktuality Generálna prokuratúra po šiestich mesiacoch vo vyšetrovacej väzbe Pčolinského obvinenia zrušila. Potvrdil to aj jeho obhajca Ondrej Urban, pričom šéf SIS, ktorý napísal z väzby aj verejný list, by mal poputovať na slobodu už dnes. K rozhodnutiu sa zatiaľ nevyjadril jeho brat a poslanec Sme rodina Peter Pčolinský ani ministerka spravodlivosti Mária Kolíková.

Sme rodina pritom na začiatku prípadu avizovala, že k jeho obvineniu došlo po tom, ako SIS riešila podozrenia z klamstiev obvinených spolujpracujúcich (tzv. kajúcnikov). V týchto chvíľach zároveň polícia zadržala v Španielsku Tomáša Rajeckého, ktorý bol v minulosti na fotografii s predsedom parlamentu Borisom Kollárom, a ktorý mal podplácať Makóa.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: Televízia Markíza