Dramatické chvíle, ktoré sa mohli skončiť aj desivou tragédiou a smrťou, má za sebou známy slovenský poslanec. Ten bol už so silami v koncoch a ostávalo mu len zúfalo kričať o pomoc. Život mu napokon zachránila jedna z jeho najbližších osôb.

Známy slovenský poslanec má za sebou mimoriadne ťažké chvíle, v ktorých mu išlo doslova o život. Ľubomír Galko zo strany Sloboda a Solidarita si mal počas víkendu užívať dovolenku pri chorvátskom ostrove Pag spolu so svojou milovanou manželkou Dankou. Oddych na paddleboarde sa však razom zmenil na drámu.

Ako prezradil poslanec na sociálnej sieti, nechýbalo veľa a mohol sa utopiť! “Včera som sa skoro utopil. Boli sme aj s Dankou na mori na paddleboardoch, bolo úplne pokojné. V jeden moment sa ale zdvihli vlny a začal fúkať silný vietor od brehu. Danka spadla a začala plávať k brehu aj s paddleboardom, je výborná plavkyňa. Ja som sa držal na tom svojom trocha dlhšie, ale o chvíľu som spadol tiež. Dostal som ale pádlom aj paddlebordom po hlave a šiel som pod hladinu, aj som sa nalogal. V ten moment som si predstavil, aké to bude, keď už nebudem, resp. keď budem už tam dole,” opisuje hrozný zážitok, pri ktorom myslel aj na to najhoršie.

Napokon začal politik plávať na breh, no 200-metrová vzdialenosť mu vo chvíli vyčerpania prišla ako večnosť. “Nevládal som, vlny ma hnali od brehu, nie som taký dobrý plavec ako ona, myslel som, že je koniec, dokázal som len niekoľkokrát zakričať: “Pomôž mi!” Danka sa pre mňa vrátila aj s jej paddleboardom a pomohla mi naň, ešte stále otrasenému, vyliezť. Zachránili sme nakoniec aj ten môj, lebo vietor zázračne ustal. Dostali sme sa na breh, ja už len posediačky, nedokázal by som to v stoji. Neviem, či by som to bez nej dal, asi nie, asi mi zachránila život,” dodáva na záver zhrozený Galko, ktorému tak relax prekazil poriadne nebezpečný zážitok, z ktorého, našťastie, všetci vyviazli v zdraví.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Poslanec Galko sa cez víkend druhýkrát narodil

Zdroj │ Foto: Facebook/Ľubomír Galko, YouTube/Sloboda a Solidarita