Peter Pellegrini sa myšlienky referenda a predčasných volieb stále nechce vzdať. Ani napriek zamietavému rozhodnutiu Ústavného súdu neopúšťa mimoparlamentná strana Hlas túto myšlienku a na stredajšej tlačovej besede predstavila novú Deklaráciu.

Napriek tomu, že Ústavný súd rozhodol o protiústavnosti referendovej otázky o skrátení volebného obdobia, sa Peter Pellegrini tejto myšlienky odmieta vzdať. Ako uviedol spolu s mimoparlamentnou stranou Hlas na stredajšej tlačovej besede, prijali Deklaráciu, v ktorej je zdôraznené, že moc pochádza z ľudu, ktorý môže korigovať činnosť politikov aj počas volebného obdobia.

Deklaráciu podpíšu podľa Pellegriniho všetci jeho poslanci z Hlasu a následne ju predložia do Národnej rady SR. Šéf Hlasu vyzval všetkých v parlamente, aby deklaráciu podporili a umožnili tak referendum o skrátení volebného obdobia. „Predstavuje najvyššiu formu osobného, občianskeho a politického názoru. Ústava SR musí jasne a nespochybniteľne definovať zákonné podmienky vykonania referenda a povinnosťou NR SR je upraviť znenie ústavy tak, aby možnosť uskutočnenia referenda nevyvolávala žiadne otázky,“ uviedol.

Keďže petíciu za vypísanie referenda podpísali státisíce občanov, malo by sa podľa politika uskutočniť v čo najkratšom čase. Strana Hlas požaduje, aby poslanci deklaráciu schválili a umožnili tak prijať nevyhnutné zmeny zákonov v skrátenom legislatívnom konaní. Taktiež navrhuje zmenu rokovacieho poriadku parlamentu a zmenu ústavy.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Peter Pellegrini│ Foto: FB/HLAS – sociálna demokracia/NITRA