Mikuláš Černák sedí vo väzení od decembra 1997, no ani to mu nebráni v kontakte s vonkajším svetom. Za mrežami si našiel priateľku, napísal knihu, komunikuje s ľuďmi na sociálnej sieti a najnovšie rekonštruuje rodný dom v Telgárte.

Bývalý šéf podsvetia sa môže už budúci rok dostať na slobodu, keďže si odsedí 25 rokov za mrežami. Podľa platného trestného zákona sa môže dostať z väznice v Leopoldove, i keď bol odsúdený na doživotie. Zrejme nie je žiadnou náhodou, že až teraz prechádza rodný dom, v ktorom Mikuláš Černák vyrastal, rozsiahlou rekonštrukciou.

55-ročný väzeň si je totiž vedomý, že podmienkou na podmienečné prepustenie musí byť dobré správanie sa počas pobytu vo väzení i stanovisko psychológa. Jeho šancu na slobodu však zvyšuje aj miesto, kam po prepustení zamieri. Podľa advokátky Evy Mišíkovej mu pripravené ubytovanie pred súdom iba pomôže. Za projektom na rekonštrukciu vrátane vizualizácie celého domu stojí samotný boss bossov.

Obyvatelia obce Telgárt sú presvedčení, že úpravu nehnuteľnosti financoval samotný Černák, keďže si vie údajne zarobiť aj z väzenia, a taktiež v roku 2015 vydal knihu, ktorá mala obrovský úspech. ,,Z výťažku z mojej knihy som poskytol finančné prostriedky na detské onkologické oddelenia, ako aj na charitatívne činnosti, nakoľko som moju knihu nenapísal kvôli finančnému zisku, ale rekonštrukcii 90. rokov,“ vysvetlil bývalý mafián pre denník Plus JEDEN DEŇ.

Podľa jeho slov obnovu domu financuje matka Černáka zo svojich úspor, a taktiež predala byt v Brezne. Pomáhať jej majú aj jeho bratranci, ktorí plánujú so svojimi rodinami chodiť do dediny na lyžovačku. Na pozemku sa dokonca objavuje aj väzňova bývalá manželka Iveta.

I napriek tomu, že všetko naznačuje na veľkolepé privítanie v rodnej dedine, mnohonásobný vrah je vo svojich vyjadreniach viac ako opatrný. ,,V decembri sa ešte nechystám na lyžovačku do mojej rodnej dediny Telgárt, ktorá je známa nielen krásnou prírodou, ale má vybudované aj atraktívne lyžiarske strediská s ubytovacím komplexom služieb,” dodal.

Fotky PRED a PO rekonštrukcií domu!

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: plus7dni.pluska.sk  |  Foto: YT/SME, google.sk/maps