Chcela Jankovská spáchať SAMOVRAŽDU? Toto je prvá odpoveď!

Dátum:

Monika Jankovská je už niekoľko mesiacov vo väzbe a čaká na ukončenie vyšetrovania a ortieľ sudcu. V nedeľu poobede sa na verejnosť dostali prekvapivé informácie o tom, že exsudkyňa mala požiť lieky, po ktorých potrebovala byť hospitalizovaná. Bol to teda neúspešný pokus o samovraždu?

Krátko na to, ako Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici zamietol Jankovskej pokus dostať sa na slobodu s monitorovacím náramkom, došlo k nečakanej udalosti. Bývalá štátna tajomníčka mala vo väzbe požiť antidepresíva, po ktorých nereagovala obvyklým spôsobom. Informácie potvrdilo na sociálnej sieti ministerstvo spravodlivosti.

Môžeme potvrdiť, že dnes pri bežnej kontrole krátko predpoludním príslušníci z Ústavu Banská Bystrica pri komunikácii s obvinenou M.J. spozorovali, že nereaguje obvyklým spôsobom. Nesťažovala sa síce na žiadne zdravotné komplikácie, uviedla však požitie väčšieho množstva predpísaných liekov… Obvinená po celý čas komunikovala s personálom, požitie liekov bolo bez účinku, ktorý by ohrozoval jej život, avšak vzhľadom na charakter udalosti bude prevezená na ďalšie pozorovanie do Nemocnice pre obvinených a odsúdených v Trenčíne. Podrobnosti v súvislosti s danou udalosťou sú predmetom ďalšieho šetrenia,“ uviedlo.

Jankovská sa aktuálne nachádza v trenčianskej nemocnici, kde ju pozorujú lekári. Krajská prokuratúra v Banskej Bystrici teraz vykoná mimoriadnu previerku stavu zákonnosti a dodržiavania právnych predpisov pri výkone väzby obvinenej, o výsledkoch ktorej bude informovaný GP Maroš Žilinka. Mária Kolíková ale pre Tv Markíza uviedla, že Jankovskej hospitalizácií nepredchádzal pokus samovraždu: „Tie lieky, o ktorých mám vedomosť, nie sú také, že by mohlo prísť k poškodeniu zdravia. Jej vyjadrenie je, že vysokú dávku zobrala, pretože nemohla zaspať,“ potvrdila.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk, FB/Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky │ Foto: TA3

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...

Fico hovorí o veľkej chystanej akcii NAKA: TAKTO ho schladil Hamran!

Robert Fico cez víkend vyhlásil, že Národná kriminálna agentúra...