V nedeľnej relácii Na telo bolo na Markíze poriadne dusno, keď sa proti sebe postavil Igor Matovič (OĽaNO) a podpredseda vlády Andrej Hrnčiar (Most-Híd). Dokonca padli aj čudné slová na adresu moderátora!

Michal Kovačič si do poslednej nedeľnej politickej relácie Na telo pozval Igora Matoviča a Andreja Hrnčiara, ktorí sa okrem iného vyjadrili aj k horúcej a kompromitujúcej téme Martina Glváča a jeho komunikácie s Alenou Zsuzsovou. Glváč sa pritom bráni argumentami, ktoré ale po overení tak trochu nesedia.

V štúdiu tak ostalo poriadne dusno, keď sa podpredseda NR SR nevedel vyjadriť k mnohým skutočnostiam a detailom, ktoré naňho Matovič vytiahol. Hoci sa Hrnčiar snažil zachrániť situáciu slovami, že Glváč nevedel, o koho v SMSkách s obvinenou ide, Matovič mu pripomenul, že Zsuzsovej gratuloval k meninám aj narodeninám. Rovnako zdôraznil, že ak bolo vojenské spravodajstvo naozaj Glváčom informované o Zsuzsovej, museli teda vedieť aj o jej vypočúvaní v prípade vraždy hurbanovského exprimátora Basternáka v roku 2010.

Nevedno, či práve nedostatok slov na Matovičove pádne argumenty spôsobili reakciu Hrnčiara, no ten sa zrazu otočil na moderátora a snažil sa uňho vzbudiť sympatie: „Ja sa nejdem vyjadrovať k súkromnej komunikácii. Keď vaša manželka bola zverejnená, nejaká komunikácia pani Hanzelovej, nebola? Vtedy, keď zverejňovali novinárov…,“ skúšal Kovačiča zapojiť do diskusie, no ten mu rázne odpovedal: „Nebola.“ Potom sa Hrnčiar ospravedlnil a musel ďalej pokračovať v preslove o neprístojnosti zverejňovania osobných rozhovorov.

Glváčove správy však budú mať ešte ďalšie pokračovanie, keďže teraz bude musieť okrem neho podať vysvetlenia aj vojenské spravodajstvo, ktoré v prípade, že ich Glváč naozaj informoval, musia mať o tejto záležitosti písomný záznam. Diskusiu určite vyvolá aj otázka, či obvinenú dostatočne preverili a ak áno, prečo ďalej nekonali. Zaujímavá je aj nová skutočnosť, že Pavol Vorobjov, riaditeľ spravodajskej jednotky finančnej polície, mal na policajnom prezídiu zisťovať informácie o Kuciakovi na pokyn bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara.

Zdroj │ Foto: TV Markíza