V posledných mesiacoch sa akoby roztrhlo vrece s odídencami z rôznych politických strán. Väčšina z nich si vychutnáva priestor v parlamente, kde už nepodliehajú žiadnemu hnutiu, no pred voľbami si veľmi rýchlo nájdu nových spojencov. Jeden z poslancov sa však rozhodol vstúpiť do tej istej rieky!

Na Slovensku slávime 5. júla sviatok sv. Cyrila a Metoda, pričom túto pripomienku sa rozhodla využiť aj strana Smer-SD. ,,Sme slovenská sociálna demokracia, významné historické medzníky a počiny, akými sú aj nezmazateľné činy sv. Cyrila a Metoda, patria do nášho prirodzeného politického kalendára,“ vyhlásil Robert Fico vo videu na sociálnej sieti.

Šéf smerákov zároveň pozval ľudí na Námestie slobody v Prievidzi, kde vystúpia zástupcovia opozičnej strany, no aj členovia Hlas-SD. Je zrejmé, že osláv sa zúčastní Ján Podmanický, ktorý v máji 2020 opustil poslanecký klub Smer-SD, a taktiež sa vzdal funkcie krajského predsedu strany v Žiline.

Podľa jeho slov sa už názorovo nezhodol s Róbertom Ficom ani s Petrom Pellegrinim. Situácia sa však zmenila, keďže Podmanický mal nedávno rokovať priamo s Ficom o možnej spolupráci. Poslanec napokon pre televíziu JOJ potvrdil, že sa znova vrátil do poslaneckého klubu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: noviny.sk, FB/Robert Fico  |  Foto: YT/Na palete, FB/Robert Fico, Ján Podmanický