Na pondelkovej tlačovej besede sa pred verejnosť postavili viacerí predstavitelia strany Hlas na čele s Petrom Pellegrinim. Expremiér prišiel s nečakaným návrhom, ktorý by štátny rozpočet odľahčil o vyše 300 miliónov eur. Peniaze by mali poputovať do slovenských rodín.

Pellegrini verejne navrhol, aby štát po náročných pandemických mesiacoch odškodnil rodiny s deťmi špeciálnym jednorazovým príspevkom v sume 300 eur. K peniazom by sa malo podľa jeho slov dostať v prípade schválenia 660-tisíc slovenských rodín s nezaopatrenými deťmi do 25 rokov.

Pellegrini, ktorý zverejnil svoje majetkové priznanie, a zároveň vyjadril nečakanú podporu Borisovi Kollárovi, plánuje predmetný návrh predložiť do parlamentu ešte tento týždeň a uvítal by, keby ho vláda predložila v skrátenom legislatívnom konaní. Predseda Hlasu argumentuje tým, že kvôli zatvoreným školám rodičia vzali na svoje plecia vzdelávanie detí z domu a mnohé žili zo zníženého príjmu. Tiež museli ostávať často na pandemickej OČR. Či však tento návrh s obrovským rozpočtom prejde v čase pandemickej krízy cez vládu, je nateraz otázne.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: YT/HNtelevízia