Poslanci Národnej rady Slovenskej republiky si pred pár dňami dovolili absolútne drzý čin, ktorým sa doslova vysmiali všetkým občanom našej krajiny. Aj napriek tomu, že sa viacerí politici pred médiami dušovali, že budú ohľadom zvyšovania platov v parlamente hlasovať proti, keď mali na schôdzi stlačiť “zázračné tlačidlo”, nestalo sa tak. Vieme však, kto pred mastnými vreckami uprednostnil svoje zásady a morálku.

Prednedávnom sa konala posledná schôdza parlamentu v tomto roku, pričom poslanci mali jedinečnú možnosť rozhodnúť o zmrazovaní svojich platov a následne zvýšenej mzde. Ako dlho trvalo, kým ľudia čakali na zákon hovoriaci, že zviera nie je vec? Ako dlho čakajú rodičia na zvýšenie rodičovských príspevkov? Ako dlho musia matky na materskej dovolenke vyžiť z almužny od štátu? Nehovoriac o dôchodcoch, ktorým bola penzia zdvihnutá o pár eur aj napriek tomu, že desiatky rokov tvrdo pracovali!

Keď však išlo o príjem samotných poslancov, zariadili si to veľmi rýchlo, ba dokonca bleskovo. Proti ďalšiemu zmrazeniu platov, čiže zvýšeniu výšky mzdy, hlasovali poslanci za SMER, SNS, MOST-HÍD a SAS. Proti zvyšovaniu platov hlasovali iba poslanci za ĽSNS a Sme rodina. Veľké množstvo poslancov, ako napr. Béla Bugár, Róbert Fico či Lucia Žitňanská sa zdržali hlasovania, čím vlastne hlasovali za vyššiu mzdu, len majú týmto spôsobom “čistý štít“.

Zdroj: nrsr.sk  |  Foto: nrsr.sk, Facebook/Národná rada Slovenskej republiky