V pondelok (27. septembra) zasahovala Národná kriminálna agentúra na viacerých miestach Slovenska v rámci rozsiahlej protidrogovej akcie. V dôsledku razie bola okrem iných zadržaná aj influencerka a podnikateľka Zuzana Strausz Plačková s manželom Reném Strauszom vo veci predaja drog a z účasti v zločineckej skupine.

Manželia Strauszovci boli v priebehu aktuálneho týždňa obvinení z drogovej trestnej činnosti a z účasti v zločineckej skupine, pričom okrem nich bolo zadržaných ďalších 13 osôb. Následne na verejnosť uniklo uznesenie, v ktorom boli popísané detaily, ako aj informácie o odposluchoch či konkrétnych zárobkoch gangu. Prokurátor následne žiadal väzobné stíhanie pre desiatich obvinených, medzi ktorými sú aj známi influenceri, ktorí boli privezení do Pezinka policajnou eskortou krátko po 15:00.

Sudca Špecializovaného trestného súdu Peter Pulman napokon vo štvrtok (30. septembra) rozhodol, že Zuzana Plačková a jej manžel nepôjdu do väzby, ale na slobodu. Informáciu priniesli TV JOJ a TV Markíza. Voči predmetnému rozhodnutiu sa je možné odvolať na Najvyšší súd.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: Markiza, TV JOJ, IG/queen.plackova