Boris Kollár sa krátko po zadržaní vyšetrovateľov NAKA v septembri rozhodol štvoricu policajtov nepodržať. Na tlačovej besede sa vtedy rozohnil o „čurillovskej mafii“, kým Mikulec, Hamran aj Matovič vyjadrili členom NAKA podporu. Jeden z vyšetrovateľov sa teraz rozhodol podať žalobu.

Po vojne v polícií nechala inšpekcia zadržať štyroch vyšetrovateľov NAKA, ktorí sa ale po poslednom rozhodnutí súdu dostali na slobodu so slovami, že ich stíhanie je neopodstatnené. Kollár sa krátko po ich zatknutí v septembri rozhodol označiť skupinu policajtov ako mafiu.

Nebudem podporovať, aby na druhej strane vznikla nová mafia, môžem ju pokojne nazvať ‚čurillovská‘, a tá bude robiť to isté, len pod nejakým krásnym heslom a transparentom, ale bude zneužívať zákon,“ vyhlásil 17. septembra. Už vtedy vyšetrovateľov advokát Kubina vyzval predsedu parlamentu, aby sa klientovi ospravedlnil.

Kollár však odvetil, že sa ospravedlní až vtedy, keď budú vyšetrovatelia zbavení obvinení. Podľa portálu Aktuality tak vo štvrtok vyšetrovateľ Čurilla podal sľubovanú žalobu. Zároveň žiada ospravedlnenie a odškodné vo výške 100-tisíc eur, ktoré plánuje venovať na dobročinnosť. Žalobu ale nepodá na poslanca Blahu, ktorý Kollárov slovník prebral a rovnako verejne používal: „V tomto prípade ide však o relatívne bezvýznamného jednotlivca, ktorého význam nechceme vytvárať tým, že by sme ho žalovali,“ dodal Kubina.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: YT/SME, Televízia Markíza