Politika KONIEC: Z Matovičovho OĽaNO odchádza známy poslanec!

KONIEC: Z Matovičovho OĽaNO odchádza známy poslanec!

Poslanecký klub Igora MatoviČa OĽaNO je od dnešného dňa opäť o čosi menší. Známy poslanec koaličnej strany totiž ohlásil náhly odchod. Hnutiu, s ktorým vstúpil po voľbách do parlamentu, poslal na sociálnej sieti aj tvrdý odkaz ohľadne hodnôt, no aj o spolupráci s ex*rémistami. 

Poslanec Juraj Krúpa patril až dodnes do poslaneckého klubu OĽaNO, s ktorým vstupoval do parlamentu po víťazných voľbách v roku 2020. Vo štvrtok sa ale po dlhšej úvahe rozhodol predseda výboru pre obranu a bezpečnosť pre radikálny krok. Ako uviedol na sociálnej sieti, OĽaNO opúšťa.

Ako jeden z hlavných dôvodov pritom uvádza názorové a hodnotové nezhody v strane: „Zistil som, že OĽaNO v roku 2022 už nie tým hnutím ako v roku 2020… Hnutie, ktoré sa prezentovalo tolerantne k rôznym názorovým prúdom, zultrakonzervatívnelo,“ narážal na boj proti liberálnym hodnotám. Taktiež spomenul toleranciu hnutia k prvkom „orbánovského nacionalizmu“, ako aj spoluprácu s ex*rémistami.

Napokon ho mala doraziť možnosť utvorenia menšinovej vlády za „ad hoc podpory rôznych kriminálnikov, ex*rémistov a fa*istov“. „Uvažovať o pokračovaní vo vláde aj za takýchto neprijateľných podmienok sa stalo pre moje poslanecké svedomie červenou čiarou. Nedokážem ju preklenúť,“ priznáva Krúpa. Zatiaľ sa nevyjadril, či sa vzdáva aj poslaneckého mandátu alebo bude pokračovať nateraz ako nezaradený. Problémy musí momentálne hasiť aj Matovičova manželka Pavlína, ktorej firma sa dostala do mínusu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Juraj Krúpa – poslanec NR SR, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti