KONIEC: Z tejto strany odchádzajú 6 poslanci, medzi nimi aj…!

Dátum:

Známa opozičná strana, ktorej predstavitelia roky sedeli v parlamente, prežíva zrejme krízu. V utorok totiž ohlásilo svoj definitívny odchod až šesť mien, medzi nimi aj poriadne známe tváre. Nevedno, aké sú ich ďalšie politické plány.

Zo strany ĽS Naše Slovensko odišli definitívne známe tváre, ktoré ešte donedávna zastávali v strane aj funkcie vo vedení politického subjektu. Len pred pár dňami odstúpili niektorí zo svojich vedúcich postov a dnes poslanci potvrdili, že definitívne končia. Ide pritom o europoslanca Milana Uhríka a poslancov Milana Mazureka, Ondreja Ďuricu, Miroslava Suju, Eduarda Kočiša a Miroslava Urbana.

Svoje stanovisko zverejnili niektorí aj na sociálnej sieti. „Prišiel čas obrátiť list a zhlboka sa nadýchnuť. Tak teda, na nové začiatky…,“ napísal Ďurica. „Končím v ĽS Naše Slovensko, a taktiež v jej poslaneckom klube. Názorové rozdiely na fungovanie strany medzi nami a predsedom sú už, bohužiaľ, tak veľké, že ich považujem za neprekonateľné. O všetkom rozhoduje už len predseda, ktorý sa však s našimi pohľadmi nestotožňuje… Nič nekončí, zápas o lepšie Slovensko pokračuje,“ pridal sa Mazurek.

Uhrík k svojmu odchodu natočil aj video, kde vysvetľuje dôvod svojho odchodu, ktorý rovnako pripisuje zmene stanov strany bez ich vedomia. Rozhodnutie podľa jeho slov prišlo ako vyvrcholenie po niekoľkých týždňoch nezhôd. Dodáva, že už nechcú byť súčasťou nového systému, hoci Kotlebovi ako aj ďalším poďakoval za príležitosť a kamarátske vzťahy. Z politiky však neodchádzajú, a tak je otázne, či sa pridajú k existujúcej strane, budú pôsobiť ako nezávislí, alebo si založia v budúcnosti vlastnú stranu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Ondrej Ďurica, Milan Mazurek – poslanec NR SR, Milan Uhrík – europoslanec│ Foto: FB/Miroslav Suja, Milan Mazurek – poslanec NR SR

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...