Matovič o nevydaní Fica do väzby: ,,Prosím o odpustenie a…!“

Dátum:

Medzi politikmi momentálne rezonuje nevydanie Roberta Fica do väzobného stíhania, pričom bude počas vyšetrovania na slobode na rozdiel od jeho kolegu Roberta Kaliňáka. Hlasovanie sprevádzalo obrovské sklamanie predovšetkým z radov strany OĽaNO, ktorá sa hrdo nazýva protikorupčnou.

Igor Matovič mal na dosah sen, o ktorom hovorí dlhé roky. Podľa slov lídra strany OĽaNO je dostať Roberta Fica do basy jedným z jeho najväčších politických cieľov. Pred pár hodinami mal tú možnosť, no sklamali ho vlastní straníci. Katarína Hatráková sa pri hlasovaní zdržala a Romana Tabák nehlasovala, i keď sa nachádzala v parlamente.

Práve tieto dve poslankyne mohli výsledok hlasovania radikálne zvrátiť, pričom boli iba pár hodín po rokovaní oficiálne vylúčené z poslaneckého klubu OĽaNO. Rodák z Trnavy sa preto rozhodol voličom pripomenúť, že v roku 2019 vyhrali voľby a mnohým politikom vytreli zrak. Aj napriek tomu, že na začiatku ich vládnutia prišla pandémia koronavírusu, zdražovanie, inflácia či utečenecká kríza, stále je hrdý na prácu koalície.

Matovič je najviac pyšný na absolútne oslobodenie orgánov činných v trestnom konaní, keďže mali politici rozviazať ruky polícii, súdom či prokuratúre. Napokon však musel spomenúť aj nešťastné hlasovanie, ktoré ho mimoriadne mrzí. ,,Prosím o odpustenie a pochopenie, že zlyhali jednotlivci, nie hnutie, ktoré jediné v boji s korupciou dosiaľ nikdy neuhlo,“ napísal na sociálnej sieti. Bývalý premiér následne vyhlásil, že Fico bude iba o pár týždňov navyše na slobode, no pred vyšetrovaním ho už nič neochráni.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Igor Matovic  |  Foto: Twitter, nrsr.sk, TV Markíza, FB/SMER-SD

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Pozor na obľúbenú kozmetiku pre deti: Hrozia kožné infekcie!

Úrad verejného zdravotníctva na svojej oficiálnej webovej stránke upozorňuje...

Vašek z Luneticu zrazil chodca: Šokujúce detaily z tragickej nehody!

14. mája bol člen českej kapely Lunetic účastníkom tragickej...

Nepríjemný šok pre Pročka: Reklamné pútače mu posprejovali nápisom…!

Bývalý zabávač bol odjakživa zvyknutý na tvrdú kritiku zo...

Vláda konečne schválila balík pomoci: Túto sumu dostanú rodiny!

Balík pomoci pre rodiny vyvolal v posledných dňoch ostré...