Politika Matovič po sobotnom testovaní: Čaputovej poslal štipľavý odkaz!

Matovič po sobotnom testovaní: Čaputovej poslal štipľavý odkaz!

Igor Matovič neskrýva po sobotňajšom pretestovaní celého Slovenska radosť a nadšenie. Akcie s názvom Spoločná zodpovednosť sa doobeda zúčastnilo takmer milión obyvateľov. Vo svojom prejave však zároveň poslal aj štipľavý odkaz Zuzane Čaputovej.

Celoplošné testovanie malo ešte hodiny pred spustením veľké nedostatky. Premiér uviedol, že pripravenosť v piatok dosahovala len 63 %, a generáli označili splnenie cieľa za neuskutočniteľné. Zuzana Čaputová napokon od Igora Matoviča požadovala obmedzenie testovania len na niektoré okresy a rovnako žiadala zrušiť rozdeľovanie obyvateľov na tých s certifikátom a bez neho. Napokon sa predsedovi vlády podarilo číslo zdvihnúť na takmer sto percent a akcia s názvom Spoločná zodpovednosť sa mohla začať.

Igor Matovič po prvých slovách na Facebooku na poobedňajšej tlačovej besede neskrýval radosť a nadšenie z toho, že v doobedňajších hodinách sa testovania zúčastnilo vyše 800-tisíc obyvateľov, z ktorých sa podarilo zachytiť 1 % pozitívnych, čo predstavovalo 7 947 ľudí. Premiér je tak nadmieru spokojný: „Palec hore pre celé Slovensko, pre všetkých ľudí, ktorí sa zúčastnili testovania. Veľké ďakujem za všetkých ľudí. Robíme obrovskú vec pre Slovensko,“ uviedol pre TA3.

Počas príhovoru však spomenul aj prezidentku, ktorej poslal po úspechu štipľavý odkaz. Jej návrh zrušiť tresty obmedzenia pohybu pre neotestovaných okomentoval nasledovne: „V žiadnom prípade nie. Návrh pani prezidentky bol nemiestny. Bol som sklamaný z postoja pani prezidentky. Mojou odpoveďou je úspech, ktorý dnes zažívame. Verím, že sama uznáva, že Slovensku svojim postojom nepomohla. Zabudnime na to ale, čo bolo a tešme sa z toho, čo je,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ta3.com │ Foto: Facebook/Igor Matovic, Zuzana Čaputová

Exit mobile version