Igor Matovič sa stal po veľkom konflikte o vakcínach Sputnik terčom kritiky. Napriek tomu, že sa za ruskú látku, doposiaľ nezaregistrovanú v Európskej liekovej agentúre, horlivo zasadzoval, napokon sa ňou sám nenechal zaočkovať. Jeho najnovšie slová však prekvapili.

Súčasný minister financií sa ešte ako premiér nadmieru zasadzoval o očkovanie pomocou ruskej vakcíny Sputnik V, pričom nekompletná dokumentácia a nezaregistrovanie v Európskej liekovej agentúre spôsobili koaličnú krízu. Igor Matovič nakoniec vyhlásil, že sa ňou sám nemôže zaočkovať, keďže by mal ako politik následne problémy pri medzinárodných cestách.

Vakcínam Sputnik ale čoskoro vyprší expirácia a podľa slov ministra zdravotníctva Lengvarského plánujeme neminutých 160-tisíc dávok predať naspäť do Ruska. Na prvú várku pritom čaká ešte 8 108 Slovákov, kým na druhú várku 7 573 ľudí.

Posledný možný termín na prihlásenie sa očkovania touto vakcínou vypršal 30. júna. Portál TVnoviny sa teda na rovinu opýtal Igora Matoviča, či sa napokon ruskou látkou zaočkuje. Jeho reakcia ale poriadne prekvapila: „Áno, stihol som sa zaregistrovať,“ odvetil. Zdá sa teda, že politik napokon zmenil názor.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk │ Foto: FB/Igor Matovic