Mikulec predstavil NOVÉHO policajného prezidenta: Toto je on!

Dátum:

Minister vnútra Roman Mikulec na štvrtkovej tlačovej besede predstavil po odchode Petra Kovaříka nového dočasného policajného prezidenta. Stal sa ním v polícii známy muž, ktorý priznal v minulosti spory so zosnulým generálom Lučanským, no aj s obvineným Gašparom.

Začiatkom septembra sa po obvineniach rozhodol Peter Kovařík vo svojej funkcii skončiť a odísť od polície. Na štvrtkovej tlačovej besede predstavil minister vnútra Roman Mikulec nového dočasného prezidenta polície, ktorý ju povedie až do oficiálneho zvolenia prezidenta. Mikulec sa pritom Kovaříka zastal aj pri jeho odchode a svoje slová zopakoval aj dnes.

Dočasným šéfom polície sa stáva Štefan Hamran, ktorý pôsobí ako veliteľ Útvaru osobitného určenia tzv. Lynx komanda. Hamran sa pritom o tento post uchádzal aj v čase, keď Lučanský a Gašpar skončili vo vyšetrovacej väzbe, no napokon zvíťazil Kovařík. S obidvomi mal prísť pritom aj do konfliktov: „S oboma som mal veľké spory. Na moje veľké prekvapenie s Milanom Lučanským napokon ešte väčšie než s Tiborom Gašparom,“ priznal.

Hamran šéfuje policajnej jednotke už od roku 2011 a celkovo v polícií pôsobí od roku 1999. Už v čase kandidovania na tento post mal mať inú predstavu o vedení polície: „Ja si myslím, že ak máte dokonalý systém a na jeho čelo dáte človeka s nesprávne nastaveným morálnym kompasom, tak systém znefunkční. Ak na čelo nedokonalého systému dosadíte schopného človeka, skôr či neskôr ho nastaví tak, že bude funkčný,“ uviedol so slovami, že kľúčom je rovnaký meter na všetkých.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/Politika Dnes │ Foto: FB/Roman Mikulec – minister vnútra SR

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Fantastická premena Katky Koščovej: S novou postavou vyzerá božsky!

Katka Koščová sa v roku 2004 stala víťazkou prvej série...

Richard Sulík to natrel Matovičovi: Po roku má byť štátna kasa v…!

Zdá sa, že ďalšia koaličná kríza je na spadnutie....

Herečka s manželom idú do väzenia: Tri roky zneužívali 13-ročnú školáčku!

Slávna herečka čelí spoločne s manželom mimoriadne vážnemu obvineniu,...

Tehotná Plačková v slzách: Prvá reakcia na zrušenie obvinenia!

Jedna z najúspešnejších slovenských influenceriek, ktorú na sociálnej sieti...