Minister vnútra Roman Mikulec na štvrtkovej tlačovej besede predstavil po odchode Petra Kovaříka nového dočasného policajného prezidenta. Stal sa ním v polícii známy muž, ktorý priznal v minulosti spory so zosnulým generálom Lučanským, no aj s obvineným Gašparom.

Začiatkom septembra sa po obvineniach rozhodol Peter Kovařík vo svojej funkcii skončiť a odísť od polície. Na štvrtkovej tlačovej besede predstavil minister vnútra Roman Mikulec nového dočasného prezidenta polície, ktorý ju povedie až do oficiálneho zvolenia prezidenta. Mikulec sa pritom Kovaříka zastal aj pri jeho odchode a svoje slová zopakoval aj dnes.

Dočasným šéfom polície sa stáva Štefan Hamran, ktorý pôsobí ako veliteľ Útvaru osobitného určenia tzv. Lynx komanda. Hamran sa pritom o tento post uchádzal aj v čase, keď Lučanský a Gašpar skončili vo vyšetrovacej väzbe, no napokon zvíťazil Kovařík. S obidvomi mal prísť pritom aj do konfliktov: „S oboma som mal veľké spory. Na moje veľké prekvapenie s Milanom Lučanským napokon ešte väčšie než s Tiborom Gašparom,“ priznal.

Hamran šéfuje policajnej jednotke už od roku 2011 a celkovo v polícií pôsobí od roku 1999. Už v čase kandidovania na tento post mal mať inú predstavu o vedení polície: „Ja si myslím, že ak máte dokonalý systém a na jeho čelo dáte človeka s nesprávne nastaveným morálnym kompasom, tak systém znefunkční. Ak na čelo nedokonalého systému dosadíte schopného človeka, skôr či neskôr ho nastaví tak, že bude funkčný,“ uviedol so slovami, že kľúčom je rovnaký meter na všetkých.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/Politika Dnes │ Foto: FB/Roman Mikulec – minister vnútra SR