5. decembra sa začala médiami šíriť šokujúca správa o konaní vyšetrovateľa NAKA, ktorý nariadil trestné stíhanie bývalého premiéra Róberta Fica. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry však tento čin nepovažuje za opodstatnený, no zároveň upozornil NAKU, aby sa prípadom politika naďalej zaoberala.

Zdá sa, že šéf politickej strany Smer-SD bude mať v nadchádzajúcich dňoch veľa čo vysvetľovať. Kameňom úrazu sa stali vyjadrenia Milana Mazureka, ktorý sa v roku 2016 v rádiu Frontinus vyjadril o vandalizme Rómov, urážal ich a prirovnal k islamským migrantom. Poslanec za stranu ĽSNS sa nakoniec musel vzdať poslaneckého mandátu a zaplatiť pokutu vo výške 10-tisíc eur.

Mazurek dostal nečakanú podporu práve zo strany Fica, ktorý so slovami kolegu súhlasil. ,,Milan Mazurek povedal to, čo si myslí celý národ. Ak popravíte niekoho za pravdu, urobíte z neho národného hrdinu. To sa mám naozaj báť povedať, že podporujem policajtov v tvrdých zákrokoch v osadách, ako som to urobil po zásahu polície v Moldave nad Bodvou? To sa máme báť povedať, že časť Rómov zneužíva sociálny systém?“ uviedol smerácky šéf vo videu.

Bývalý premiér však zároveň uviedol, že orgány činné v trestnom konaní rozhodujú pod tlakom médií a nie na základe skutočných dôkazov. Práve toto vyjadrenie sa stane predmetom vyšetrovania zo strany NAKA, pričom Fico bol obvinený z trestných činov hanobenia národa, rasy a presvedčenia, podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti v súbehu s trestným činom schvaľovania trestného činu. Ako uviedla polícia Slovenskej republiky, aktuálne mu môže hroziť trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Polícia Slovenskej republiky, NAKA  |  Foto: YouTube  |  Video: Facebook/Robert Fico