Rok 2035 a s ním spojený koniec predaja automobilov so spaľovacími motormi sa blíži, spokojnosť s týmto rozhodnutím ale zďaleka medzi bežnými ľuďmi nepanuje. A nielen medzi nimi. Ale zdá sa, že im predsa len úplne odzvoniť nemusí.

Web Pravda.sk informoval o tom, že europoslanci odhlasovali, že elektromobily sa už nebudú považovaž za bezemisné autá. Väčšina v europarlamente zrejme pochopila, že medzi nápadom na vznik elektromobilu a jeho uvedením do prevádzky existujú procesy, ktoré nie sú úplne ekologické.

V ostatnej dobe sa ale stále viac začína hovoriť, že spomínaný zákaz nemusí byť definitívny. V tejto súvislosti rakúsky denník Kronen-Zeitung ironicky napísal, že po „zvláštnom hlasovaní v Bruseli sa koniec pre spaľovacie motory blíži ku svojmu koncu.“

Emisie CO2 z elektromobilov by sa mali oficiálne rátať z elektrického mixu a prestalo by sa vychádzať z absurdného predpokladu, že nielen proces výroby, ale aj všetka elektrická energia, ktorou sa elektrické autá dobíjajú, je čistá, napríklad aj vtedy ak pochádza z hnedouhoľných elektrární, ktoré produkujú enormné množstvo CO2.

Nedávno napríklad aj vo Veľkej Británii, ktorá už nie je členom Európskej únie, bolo odhlasované presne to isté. Každopádne, čo všetko sa odohrá do roku 2035, je stále veľmi otázne.

EÚ zase raz obmedzí ľudí: TOTO sa dotkne aj všetkých Slovákov!

Zdroj: Pravda | Foto: Depositphotos