Zahraničné médiá sa o Slovensko zaujímajú viac ako kedykoľvek predtým. Niet sa čo diviť, keďže epidemiologická situácia je na našom území kritická, nehovoriac o neustálom napätí na politickej pôde. Aj vďaka komunikácií premiéra a jednotlivých členov vlády sme si vyslúžili tvrdú kritiku.

Počas prvej vlny pandémie koronavírusu bolo Slovensko jednou z najúspešnejších krajín, ktorá veľmi rýchlo a efektívne minimalizovala šírenie nákazy medzi občanmi. Druhá vlna však priniesla obrovský nárast nových prípadov a tisícky obetí ochorenia COVID-19. V polovici februára sme dokonca získali smutné prvenstvo v počte 17,95 úmrtí za deň.

Hrozivé denné čísla nakazených i obetí tak zaujali pozornosť zahraničných médií a najnovšie sa naša krajina dostala do hľadáčika nemeckého denníka Deutsche Welle. Podľa ich článku Slovensko zažíva jedno z najhorších období v Európe kvôli chaotickému riadeniu koronakrízy vďaka rozhodnutiami Matovičovej vlády.

Nemcom neušli ani napäté vzťahy v koalícií či celoplošné testovanie, ktoré malo zastaviť šírenie nákazy koronavírusom. ,,Pred takmer rokom sa na Slovensku k moci dostala reformná koalícia, ktorá chcela vyčistiť „mafiánsky štát“. Vďaka chaotickej politike korony vmanévrovala krajinu do stavu núdze,” uvádza sa v článku. Premiéra označili za netímového hráča a človeka s veľkým egom, ktorý odmieta rady iných, a predovšetkým odborníkov. Zahraničný článok, ktorý si môžu prečítať milióny ľudí, tak rozhodne nerobí dobrú vizitku pre Slovensko.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Igor Matovič s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou
Igor Matovič s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou

Zdroj: dw.com  |  Foto: FB/Úrad vlády SR, Igor Matovic