Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková čelila v pondelok ráno odvolávaniu, pričom rokovanie vlády prebehlo online formou. Vyslovenie nedôvery iniciovala strana Smer na čele s Robertom Ficom, ktorý poukazoval opakovane na firmy blízke rodine Kolíkovcov.

Robert Fico počas uplynulého týždňa avizoval vyslovenie nedôvery ministerke Kolíkovej po tom, čo mali vzniknúť podľa jeho slov podozrenia okolo obchodov firmy Elektronika. Ministerka má však v téme jasno a od začiatku deklaruje, že ona z obchodov žiadne benefity nečerpá a domnieva sa tiež, že predseda Smeru sa snaží len vykonštruovať neexistujúcu kauzu.

V parlamente, ktorý o vyslovení nedôvery rokoval o desiatej doobeda, sa však koalícia postavila za ministerku úplne jednohlasne. Na rokovaní, ktoré prebiehalo online formou, chýbal Igor Matovič, pričom práve on pôvodne požadoval vyvodenie osobnej zodpovednosti.

Kolíková sa podľa svojich slov stretla ešte v nedeľu podvečer s premiérom Eduardom Hegerom, pričom zo stretnutia si mala politička odniesť súhrn pripomienok. “Odniesla som si z toho otázky a výhrady, ktoré mali niektorí poslanci OĽaNO. Verím, že moje vysvetlenia budú dostatočné. Všetky výhrady súviseli s nájmom budovy mninisterstva spravodlivosti,” uviedla. Vo svojom kresle v rezorte spravodlivosti tak ostáva pôsobiť aj naďalej.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: HNtelevízia, TV NR SR