Uznávaná právnička Zuzana Čaputová je nádejnou kandidátkou na post prezidenta. V priebehu posledných mesiacov sa jej raketovo zvýšili preferencie, čím sa stala čoraz väčším tŕňom v oku konkurentov. Útoky však prichádzajú nielen na jej politické vystupovanie, ale aj na súkromný život.

Popularita 45-ročnej blondínky natoľko vzrástla, že z hry dokonca vyšachovala aj svojho najväčšieho súpera Roberta Mistríka. Čaputová tak musí čeliť oveľa väčším útokom, ktoré sú už dokonca zamerané aj na jej súkromný život.

Nie je totiž žiadnym tajomstvom, že Zuzana sa pred rokom rozviedla, pričom má dve dcéry, s ktorými žije v Pezinku. Viacerí sa tak zaujímali, či sa v jej blízkosti neobjavuje nový muž. Tejto téme sa snažila vyhýbať, no rozhodla sa, že prišiel čas na úprimnosť.

Vyjadrenie Čaputovej

,,Vedela som, že akonáhle začneme stúpať v prieskumoch, tak prídu útoky. Aj preto som sa snažila celú dobu chrániť svojich najbližších, nezaťahovať ich do kampane, nerobiť z nich reklamný pútač. Nechcela som, aby sa stali terčom. Nestojím proti záujmom mocných prvýkrát a viem, čoho sú schopní v záujme moci a vplyvu,” vysvetľuje na úvod Čaputová.

,,Začínajú sa o mne šíriť rôzne konšpirácie, s kým žijem, prečo to tajím a podobne. Stretávam sa s rôznymi útokmi z ktorých vyplýva, že ak žena žije bez partnera, tak ako keby mala menšiu hodnotu. Pritom je množstvo silných a samostatných žien, rovnako ako mužov. Jednoducho a úprimne. Žijem sama so svojimi dcérami. Mojím priateľom, ktorý mi je aj v týchto dňoch veľkou oporou, je skvelý človek, Peter Konečný,” priznáva Zuzana.

,,Peter je hudobník, fotograf, textár. Píše a prekladá poéziu. Je jazzový kontrabasista a basgitarista. Bol súčasťou projektu “Veľkí herci malým deťom” ako autor a textár viacerých piesní, ktorých výťažok putoval na detské onkológie. Ako textár spolupracoval aj na dobročinnom projekte “Úsmev ako dar”. Vo voľnom čase fotí a mnohé moje fotky fotil práve on. Peter je dobrý a slušný človek, ktorého si veľmi vážim. Ďakujem mu, že je pripravený znášať aj tieto náročnejšie momenty kampane spolu so mnou,” napísala kandidátka na post prezidenta, pričom zverejnila ich spoločnú fotografiu.

Zdroj: Facebook/Zuzana Čaputová  |  Foto: Facebook/Zuzana Čaputová