V čínskom meste Wu-chan prepukla koncom uplynulého roa epidémia nového typu koronavírusu, ktorá si vyžiadala tisícky obetí a neustále sa objavujú nové prípady nakazených. Napriek tomu, že aj iné štáty začali hlásiť pacientov s týmto ochorením, Slováci ostávali pokojní, nakoľko sa zdalo, že ide o problém nám vzdialený. Došlo však k zvratu!

Po celom svete momentálne narastá panika z ochorenia koronavírus, ktorý postihuje dýchacie cesty. Napriek tomu, že epicentrum nákazy je v čínskom meste Wu-chan, čoskoro sa začali objavovať prípady nakazených aj v iných štátoch. Dokonca boli potvrdené dva prípady v Rakúsku.

Táto informácia podnietila bezpečnostnú radu SR konať, pričom zaviedla prísne opatrenia. Oficiálne od piatka (28.2.) sa bude na troch medzinárodných letiskách organizovať zdravotná kontrola každého prichádzajúce pasažiera, pričom im bude meraná predovšetkým teplota.

Zmeny sa týkajú aj vodičov, ktorí budú prechádzať hranicami s Rakúskom. ,,Kontroly sa budú vykonávať na vstupných hraničných priechodoch, hlavne z Rakúska, pôjde o kontrolu všetkých vozidiel, ktoré vstupujú na územie Slovenska s tým, že bude výrazne spomalená doprava, aby sa colník mohol spýtať, či má niekto zdravotné problémy,”  uviedol premiér na tlačovke po zasadnutí Bezpečnostnej rady.

Taktiež bude zriadený krízový štáb a Peter Pellegrini zároveň požiadal konzuláty v štátoch, kde sa vyskytuje nákaza, aby nepovolili víza ani povolenia na cestovanie do našej krajiny. ,,Slovákom, ktorí žijú v zahraničí v krajinách, kde už je koronavírus potvrdený, bude zaslaná sms správa s pokynmi, ako postupovať v prípade, že sa chcú vrátiť na Slovensko,“ dodal volebný líder strany Smer-SD.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Peter Pellegrini  |  Foto: Facebook/Peter Pellegrini, Twitter