Farnosť v Bolešove sa v týchto dňoch preslávila po nečakaných slovách tamojšieho farára Štefana K. Ten mal mať počas kázne nečakaný príhovor o očkovaní a na farnosti mal dokonca zverejniť aj oznam. Aktuálne ho rieši žilinská diecéza.

Farár Štefan K. z farnosti Bolešov si poriadne zavaril. Svojich veriacich mal napriek odporúčaniam epidemiológov odhovárať od očkovania. Novému Času to mal prezradiť jeden zo znepokojených veriacich. Farár mal dokonca vyvesiť aj neobvyklý farský oznam.

Veď radšej nech ma nakazí covidom môj neočkovaný či očkovaný brat, sestra, ako by som jeho alebo seba musel vidieť šikanovaného týmto štátom a oberaného o slobody, práva či majetok. A za seba, radšej zomriem slobodný na covid ako neslobodný vo väzení len preto, že ich vakcínu už nepotrebujem, nechcem alebo nemôžem, lebo som pochopil, že ide len o neustálu manipuláciu a vydieranie!“ malo byť napísané v ozname.

Farár po zatelefonovaní okamžite zložil telefón, no momentálne ho rieši žilinská diecéza. „Na základe podnetov zo strany veriacich si v pondelok 22. 11. 2021 predvolal žilinský biskup Tomáš Galis farára farnosti Bolešov Štefana K. Po konzultácii farár prisľúbil, že v budúcnosti sa nebude na danú tému vyjadrovať ani počas bohoslužieb, ani osobne, ani na sociálnych sieťach,“ uviedol hovorca diecézy Zdeno Pupík. Podľa portálu Najky sa už aj tak objavujú inzeráty Slovákov, ktorí hľadajú niekoho, u koho by sa mohli nakaziť Covidom, aby sa nemuseli nechať očkovať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: cas.sk, najky.sk │ Foto: FB /Farnost Bolešov