Slovenský cyklista Peter Sagan (31) si vyrobil pekný problém. Pred polrokom pri vyhodení si z kopýtka spolu s bratom Jurajom vypil trochu viac alkoholu. Po polnoci ich zastavila v Monaku policajná hliadka a došlo k poriadne nečakanému výstupu športovca.

Sagan, ktorého nedávno udal neznámy Slovák, mal v Monaku v apríli tohto roka nezvládnuť stretnutie s policajnou hliadkou. Pri návrate z večierka ich zastavila polícia, pričom bratské duo porušilo protipandemické opatrenie zákazu vychádzania.

Stret s mužmi zákona však eskaloval do konfliktu. Peter Sagan sa mal totiž obávať, že ho donútia sa zaočkovať a policajtovi spôsobil silnú bolesť s dobou liečenia dva dni. Pod vplyvom alkoholu si napokon celý incident nepamätal a za svoj skrat sa ospravedlnil.

Nakoniec sa ukázalo, že za všetko môže nadmerná konzumácia alkoholu, na ktorú nie je športovec zvyknutý,“ uviedol podľa Športu24 sudca. Cyklista bola odsúdený za napadnutie policajta a porušenie protipandemických opatrení, pričom vyviazol s mastnou pokutou 5 100 eur. Zároveň mu bolo nariadené zaplatiť odškodné 1 500 eur zranenému policajtovi.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: sport24.pluska.sk │ Foto: FB/Peter Sagan