Jana Bittó Cigániková (SaS) čelila v stredu v Národnej rade návrhu na svoje odvolanie z pozície šéfky parlamentného zdravotníckeho výboru. Hoci návrh predložil nezaradený poslanec, pri hlasovaní došlo k veľkému prekvapeniu. Cigánikovej odvolávanie totiž podporili aj jej koaliční kolegovia!

Aktuálne nie sú v koalícií nezhody len kvôli Matovičovmu návrhu na zvýšenie DPH na 25 %, ale najnovšie je zrejme tŕňom v oku aj poslankyňa SaS. Jana Bittó Cigániková musela v stredu čeliť návrhu na svoje odvolanie po tom, čo s týmto návrhom prišiel nezaradený poslanec Tomáš Taraba. “Igor Matovič ju v minulosti nazval lobistkou. Vláda, čo sa tvári, že je vrchol transparentnosti, by nemala na takejto funkcii mať lobistku, ak si to o nej myslia,” odôvodnil na sociálnej sieti.

Zrejme najväčším prekvapením bolo, keď sa po skončení hlasovania ukázalo, kto všetko odchod členky SaS podporil. Hoci návrh neprešiel, Cigánikovej odvolanie schválili koaliční partneri Ján Herák, Lucia Drábiková a Karol Kučera (OĽaNO), Patrick Linhart a Martin Borguľa (Sme rodina), ako aj Miriam Šuteková (Za ľudí). Podľa Tarabu chýbalo šesť hlasov z radov opozície: “Štrnásti poslanci opozície sa zdržali. Vláda mohla byť v kríze, reči o harmónii by neplatili. Opozícia, ktorá drží vládu, by to mala vysvetliť prečo,” hnevá sa.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: nrsr.sk, FB/Tomáš Taraba – poslanec NR SR │ Foto: YT/HNtelevízia