V sobotu (21. januára) sa 27,25 % slovenských voličov zúčastnilo referenda, ktoré malo v dôsledku nízkeho stavu pri volebných urnách neplatný výsledok. 31. januára sa následne konalo hlasovanie poslancov o predčasných voľbách, ku ktorým dôjde už koncom septembra.

V utorok (31. januára) poslanci odsúhlasili predčasné voľby do Národnej rady Slovenskej republiky, ktoré sa uskutočnia 30. septembra tohto roka. Zo 148 prítomných poslancov návrh podporilo 92 z nich, kým proti bolo 54 poslancov a dvaja sa hlasovania zdržali. Na predmetnom termíne sa dohodli politické strany OĽaNO, Sme rodina, SaS a Za ľudí, pričom Smer-SD navrhoval 27. máj, Hlas-SD 24. jún.

Ako uviedla Veronika Remišová, podľa jej slov predčasné voľby Slovensku nikdy nič dobré nepriniesli. “Rozhodnú, či sa krajina vedená zlodejmi a populistami vydá na cestu korupcie, priemernosti a postupného úpadku (pri minulej kríze pridalo duo Fico/Pellegrini 150-tisíc nezamestnaných s dvojnásobným deficitom verejných financií, ako bol minulý rok), alebo spoločne zabojujeme za spravodlivosť, slobodu a prosperitu, aj keď to nebude jednoduché,” zamýšľa sa.

O kolegoch hovorí, že drvivá väčšina z nich rozmýšľa veľmi obmedzene pár mesiacov dopredu, pričom základom je uvažovať oveľa ďalej s víziou, ako podporiť životnú úroveň Slovákov. “V medzinárodnom porovnaní vnímania korupcie Transparency International dosiahlo Slovensko historicky najlepšie umiestnenie za posledné desaťročie, a oproti vláde Petra Pellegriniho sa nám v rebríčku podarilo zlepšiť o 10 miest,” uvádza Remišová. Zároveň dodáva, že kvôli osobným sporom a hádkam v koalícii sa tiež mnohé veci nepodarili.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: NRSR, FB/Veronika Remišová, Jozef Pročko