Známy poslanec, ktorý sa preslávil kontroverznými výstupmi a vyjadreniami, sa obul do bývalého premiéra Roberta Fica. Jeho tvrdé slová určite neostanú bez odozvy. Podá naňho predseda strany Smer-SD žalobu?

Známy kontroverzný poslanec OĽaNO Igor Matovič má s predsedom strany Smer-SD dlhodobo nepriateľské vzťahy. Potom, ako súd poslal Ladislava Bašternáka do väzenia kvôli podvodom s DPH, sa postavil pred Bonaparte, kde nachystal Ficovi krabice na sťahovanie.

Ich spor sa ale poriadne vyostruje a potom, čo bývalý premiér poprel existenciu telefonickej komunikácie s obvineným Vadalom ako napojenie na mafiu, došla Matovičovi trpezlivosť a na svojom profile zverejnil poriadne ostré vyjadrenie, v ktorom odkazuje Ficovi, aby ho pokojne zažaloval:

Fico sa práve na tlačovke mimoriadne snaží zmyť zo Smeru vinu za smrť Jána a Martiny … a vraj, ak si dovolí niekto naďalej spájať Smer s vraždou, toho zažaluje. Takže takto, nevážený Robert Fico – TY SI ZODPOVEDNÝ ZA VRAŽDU JÁNA KUCIAKA A MARTINY KUŠNÍROVEJ.

Zdôvodnenie: Ty si vytvoril systém, kedy tvoj kamarát a sused Marián Kočner mohol úplne beztrestne rozkrádať v miliónoch eur dane, ktoré platili ľudia do štátneho rozpočtu. Ty si si za ministra vnútra dosadil kamaráta a spolupáchateľa Kaliňáka, aby zabezpečil, aby sa “naši ľudia” nevyšetrovali. Ty si umožnil, aby si Bödörovci dosadili do vedenia NAKY svojich ľudí a za prezidenta policajného zboru svoju blízku rodinu Gašpara. Keďže to nechápeš, tak inak – lopatisticky – ak by si tento skorumpovaný systém nevytvoril, Jano Kuciak by dnes možno písal o kultúre, alebo bol nezamestnaný. So svojou, dnes už manželkou, by dnes možno čakali bábätko a žili si spokojný skromný život. Ešte inak – SI ZODPOVEDNÝ ZA ICH SMRŤ a ani tisíc tlačovkami ich krv zo seba nezmažeš.

… a kľudne si ma zažaľuj.

Zdroj │ Foto: Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.