Zuzana Čaputová má za sebou niekoľko zahraničných návštev, pričom si to najprv namierila do krajín Vyšehradskej štvorky, a teda Českej republiky, Maďarska a Poľska. Tentokrát však prišiel čas na návštevu Ameriky, kde sa zúčastnila samitu o klimatickej kríze.

Novozvolená prezidenta sa momentálne nachádza v New Yorku, kde sa uskutočnil samit o klimatickej kríze, ktorý sa konal v centrále Organizácie Spojených národov. Čaputová je na verejnosti vždy oblečená v elegantných šatách, pričom rada stavia na jednoduchosť a jemnosť. Prísne sa drží protokolu a kritikom tak nedáva šancu zgustnúť si na nej.

Aj keď sa nedávno obliekla do vojenského odevu v podobe maskáčov a čiernych kanád, tentokrát sa v uliciach rušného veľkomesta ukázala celkom inak. V čiernom kostýme a tmavých okuliaroch pôsobila prezidentka Slovenskej republiky ako nezlomná hrdinka z akčného filmu.

Zuzana sa tiež rozhodla, že sa na konferenciu dostaví bez auta, čo spôsobilo vrásky na čele predovšetkým jej ochranke. ,,Klimatický samit je tu v New Yorku považovaný za veľkú vec, od rána prichádzali pred sídlo OSN limuzíny štátnikov. My sme dali tých pár blokov peši,“ napísala hlava štátu na sociálnej sieti, pričom zverejnila zábery v obkľúčení mužmi v čiernom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Zuzana Čaputová  |  Foto: Facebook/Zuzana Čaputová, Miroslav Križan, YouTube