Pred pár dňami sa na verejnosť dostala informácia o platoch slovenských lekárov. Po odhalení 4-miestnych cifier vzkypela v ľuďoch žlč a verejne sa do miestnych doktorov obuli. Na sociálnej sieti im posielajú poriadne štipľavé odkazy, pričom len prednedávnom sa prevalili kauzy spojené s VšZP a po vzbure 70 nemocníc pacientom hrozí najhoršie. Krátko na to vypukol ďalší škandál s laboratóriami a pacienti si tak od 1. júna zaplatia mnohé vyšetrenia sami

Je tomu len zopár dní, čo sa po analýze Inštitútu pre sociálne a ekonomické reformy INEKO dostala na verejnosť zaujímavá informácia. Slováci, ktorí sa v poslednom období na zdravotníctvo vo veľkom sťažujú, sa dozvedeli, koľko zarábajú naši doktori v jednotlivých odboroch.

Z tých 4-miestnych cifier im poriadne vzkypela žlč. Kardiológ je na Slovensku zrejme najlepšie plateným lekárom a podľa štatistík zarába v hrubom vyše 3 600 eur. Naopak, najhoršie plateným je neurológ, ktorý dostáva mesačne v hrubom niečo cez 1 400 eur. Tieto sumy sú podľa niektorých pacientov privysoké: “Ono by sa im to doprialo, ale keby adekvátne aj pracovali a hlavne sa chovali a pomohli pacientom,” myslí si Helena, no ešte ostrejší je názor Roberta: “A furt plačú, za tú prácu, čo vykonávajú, že lámu deťom ruky a operujú zdravé koleno atď., tak si nezaslúžia toľko.”

Okrem kritiky, kde sa Slováci do lekárov navážajú kvôli neodbornosti či zlému prístupu k chorým, sa ale našlo aj veľa takých, ktorí sa lekárskej profesie zastali: “Je to smutné, že tak málo. Potom že utekajú do zahraničia pracovať,” uvažuje Eva, pričom sa k nej pridáva aj pani Jana: “Zaslúžia si viac, potom sa nečudujme, že utekajú do zahraničia a tu ostane len odpad.” Aký je váš názor na zverejnené platy lekárov?

Zdroj: ineko.sk │ Foto: Facebook/Plus JEDEN DEŇ, ineko.sk