Mladé dievčatko z rómskej osady Annamária zahviezdila už pred tromi rokmi, keď v balerínkach vyhrala bežecké preteky. Jej obrovský úspech sa zopakoval aj v celoslovenskej súťaži. Zagratulovali jej známi politici a medzi nimi nechýbal ani Igor Matovič.

Annamária Horváthová je talentovaná mladá Rómka, ktorá pochádza z osady v Moldave nad Bodvou. Pred tromi rokmi šokovala celé Slovensko, keď vyhrala bežecké preteky v balerínkach. Dievča sa následne dostalo do športového klubu, kde žala jeden úspech za druhým pod vedením svojho trénera.

Teraz prišiel europoslanec Michal Šimečka na sociálnej sieti s ďalšou, ešte fantastickejšou správou. Annamária sa stala majsterkou Slovenska: „Pamätáte si na rómske dievča, ktoré pred niekoľkými rokmi v balerínkach vyhralo bežecké preteky? Tak Annamária Horváthová pri behaní vytrvala a pred malou chvíľou sa stala majsterkou Slovenska v doraste na 1 500m!“ napísal.

Napokon dodal aj veľavravný odkaz: „Obrovská gratulácia Annamárii, jej rodičom, trénerovi a všetkým ľuďom na Slovensku, ktorých sa jej príbeh dotkol a v uplynulých rokoch stáli pri nej, aby mohla makať na svojich snoch. Niekedy stačí málo, vľúdne slovo, dôvera a aspoň o kúsok lepšie podmienky, aby sa diali veľké veci,“ myslí si. Mladú žiačku si všimol aj expremiér Matovič, ktorý jej príbeh rovnako zdieľal na svojom profile, a ktorý nedávno pripustil, že zvažuje aj koniec v politike.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Igor Matovic │ Foto: FB/Centrum voľného času CVrČek, Michal Šimečka • Progresívne Slovensko, Igor Matovic