Pred viac ako dvoma týždňami došlo k leteckému nešťastiu, v dôsledku ktorého zahynulo 149 cestujúcich a 8-členná posádka. Medzi obeťami boli aj štyria Slováci. Išlo o novinárku Danicu Olexovú a rodinu slovenského poslanca Antona Hrnku. Ten sa po dlhšej dobe opäť ukázal v parlamente.

Lietadlo typu Boeing 737 havarovalo 10. marca, keď za zatiaľ neobjasnených dôvodov došlo k vážnej poruche. O život tragicky prišlo 157 osôb z 33 krajín. Medzi cestujúcimi sa nachádzala manželka, dcéra a syn podpredsedu SNS, Antona Hrnku.

Poslanec sa po viac ako dvoch týždňoch opäť vrátil do parlamentu, pričom sa zúčastnil 43. schôdze. Tá však začala úplne inak ako predchádzajúce zasadnutia. Na začiatku totiž predseda parlamentu Andrej Danko vyzval prítomných k činu. ,,Chcel by som vás poprosiť, aby sme vzdali úctu nášmu kolegovi Antonovi Hrnkovi, keďže na ceste do Nairobi zahynulo 149 pasažierov z 33 krajín. Najviac sa to dotklo nášho kolegu a priateľa Antona Hrnka. Samozrejme, touto minútou ticha si chceme uctiť všetkých ľudí, ktorí v lietadle zahynuli, vrátane občanov Slovenskej republiky,” uviedol na začiatku schôdze. Prítomní poslanci sa následne postavili a uctili si pamiatku zosnulých vrátane Hrnku.

Poslanci si uctili pamiatku zosnulých minútou ticha

Zdroj: Facebook/Národná rada Slovenskej republiky  |  Foto: Facebook/Národná rada Slovenskej republiky, Facebook/Anton Hrnko