Zuzana Čaputová, ktorá pred pár hodinami priznala smutné slová o vzťahu s partnerom Petrom, sa už o pár týždňov zhostí najdôležitejšej funkcie života a zasadne do prezidentského kresla. Až doteraz sa len špekulovalo o tom, kto budú jej poradcovia v tíme. Prezidentka ale konečne odhalila ich mená. Pozrite, ktoré známe tváre skončia v paláci!

Zuzana Čaputová sa stane v polovici júna oficiálnou prezidentkou SR a vymení tak súčasného Andreja Kisku. Verejnosť s napätím očakáva, kto sa napokon predstaví v prezidentskom tíme. Mená poradcov sú ale konečne odhalené a Čaputová predstavila ľudí, ktorí sa s ňou ocitnú v paláci.

Nejde pritom o žiadnych nováčikov a ich tváre poznáte aj z televízie: “Veľmi si vážim, že moju ponuku na poradcu pre vnútornú politiku prijal Marián Leško, človek, ktorý pozná slovenskú politiku tak dobre, ako málokto. Teším sa, že mojím hovorcom sa rozhodol stať Martin Strižinec, moderátor a novinár s bohatými skúsenosťami v mediálnej oblasti. Tretím človekom, ktorého dnes predstavím, je Juraj Rizman, s ktorým máme za sebou dlhoročnú profesionálnu spoluprácu z VIA IURIS a som rada, že bude zastrešovať tému životného prostredia a občianskej spoločnosti,” uviedla na sociálnej sieti.

Tieto mená pritom netreba zvlášť predstavovať. Marián Leško je novinár a politický komentátor, ktorý sa pravidelne objavuje ako glosátor aj v relácii Sedem, ktorú zároveň pripravuje. Okrem toho pôsobil v nadácii Zastavme korupciu a napísal viacero politických kníh. Martin Strižinec prešiel ako moderátor cez rádio Expres, televíziu TA3 a posledne aj RTVS, kde sa objavoval v obľúbenej politickej relácii O 5 minút 12. Momentálne je doktorandom na Katedre žurnalistiky FiF UK. Juraj Rizman je známy slovenský environmentalista pôsobiaci v organizácii Greenpeace SR. Zasadil sa proti ťažbe zlata a uránu, no zohral aj dôležitú rolu v kampani na podporu zrušenia Mečiarových amnestií. Od roku 2012 pôsobí v Rade vlády pre mimovládne neziskové organizácie.

Martin Strižinec
Juraj Rizman
Marián Leško

Zdroj │ Foto: Facebook/Zuzana Čaputová