Pred pár mesiacmi sa jej podarilo vyhrať boj o post prezidenta Slovenskej republiky a teraz sa stane nielen prvou ženou na najdôležitejšej pozícií v krajine, no zároveň je aj najmladším kandidátom, ktorý kedy túto funkciu zastával. Zuzana Čaputová zloží svoj sľub pred Národnou radou Slovenskej republiky už 15. júna.

Už v priebehu tohto víkendu sa uskutoční slávnostná inaugurácia, kedy sa z úspešnej právničky stane oficiálne prvá prezidentka Slovenskej republiky. Stalo sa už akousi tradíciou, že po ceremónii nasleduje obed, kde si nová hlava štátu pozve výnimočných hostí. Práve Andrej Kiska bol prvý, ktorý sa rozhodol pre zmenu a za stôl si s ním sadli bezdomovci.

Zdá sa, že Čaputová pôjde v šľapajach ešte stále úradujúceho prezidenta, keďže taktiež upozorní na sociálny systém našej krajiny. Na obed totiž pozvala dôchodcov zo zariadení pre seniorov z celého Slovenska. Maximálne by malo ísť o 45 ľudí, pričom by Zuzana rada obslúžila svojich hostí sama. Týmto spôsobom chce poukázať na jeden z najvážnejších problémov na Slovensku, aký ťažký je život starších ľudí.

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: Facebook/Zuzana Čaputová, YouTube