Čaputovej pretiekol pohár: Stretnutie s Ficom, Pellegrinim, Hegerom a..

Dátum:

Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová sa na aktuálnu situáciu vo vláde už nedokáže ďalej pozerať a vysiela jasné signály. Tie smerujú nielen na lídrov vlády, ale aj k opozičným poslancom. Zorganizovala preto stretnutie s Ficom, Pellegrinim, Hegerom i s Kollárom, na čo negatívne zareagoval aj bývalý premiér Igor Matovič.

Zuzana Čaputová považuje situáciu na Slovensku za veľmi vážnu. V správe o stave republiky zhrnula dôvody spoločenského aj politického napätia a považuje za dôležité rozprávať sa s tými, s ktorými nemusí zdieľať rovnaké hodnoty a východiská z krízy.

„Pandemická hrôza, ktorá nás mala zjednotiť, sa stala zdrojom najsilnejšej línie politického a spoločenského konfliktu,“ píše sa v Správe o stave republiky Zuzany Čaputovej. „Slovensko dnes zúfalo potrebuje stabilitu. Jasné a jednotné vedenie. Pokoj založený na pravde, spravodlivosti, ale aj vecnosti a solidarite.“ 

Pokiaľ ide o predstaviteľov koalície, Čaputová im adresovala jasný signál žiadosti o stabilitu: „Nemôžme každý týždeň čeliť tomu, že odchádza jeden alebo iný koaličný prartner. Pokiaľ ide o predstaviteľov opozície, hovorila som s nimi o tom, aký dopad na spoločnosť má nenávisť alebo jej rozdúchavanie. Som veľmi rada, že Peter Pellegrini prišiel s rovnakým nastavením a s rovnakou ideou,“ povedala prezidentka. Viac vo videu:

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: IG/zuzana_caputova | Video: streamable.com | Foto: IG/zuzana_caputova, peter_pellegrini

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Herečka obvinila ex z obťažovania syna: Teraz je v náručí tohto muža!

V druhej polovici apríla otriasol Slovenskom škandál, keď herečka...

A bude svadba! Víťazi Love Islandu sa zasnúbili, Laura ukázala prsteň!

Je tomu len zopár mesiacov, čo TV Markíza nasadila...

Dibáková sa neudržala v priamom prenose: Odkaz pre Igora Matoviča!

Igor Matovič pred pár dňami vyrukoval na koaličnej rade...

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...