Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová sa na aktuálnu situáciu vo vláde už nedokáže ďalej pozerať a vysiela jasné signály. Tie smerujú nielen na lídrov vlády, ale aj k opozičným poslancom. Zorganizovala preto stretnutie s Ficom, Pellegrinim, Hegerom i s Kollárom, na čo negatívne zareagoval aj bývalý premiér Igor Matovič.

Zuzana Čaputová považuje situáciu na Slovensku za veľmi vážnu. V správe o stave republiky zhrnula dôvody spoločenského aj politického napätia a považuje za dôležité rozprávať sa s tými, s ktorými nemusí zdieľať rovnaké hodnoty a východiská z krízy.

„Pandemická hrôza, ktorá nás mala zjednotiť, sa stala zdrojom najsilnejšej línie politického a spoločenského konfliktu,“ píše sa v Správe o stave republiky Zuzany Čaputovej. „Slovensko dnes zúfalo potrebuje stabilitu. Jasné a jednotné vedenie. Pokoj založený na pravde, spravodlivosti, ale aj vecnosti a solidarite.“ 

Pokiaľ ide o predstaviteľov koalície, Čaputová im adresovala jasný signál žiadosti o stabilitu: „Nemôžme každý týždeň čeliť tomu, že odchádza jeden alebo iný koaličný prartner. Pokiaľ ide o predstaviteľov opozície, hovorila som s nimi o tom, aký dopad na spoločnosť má nenávisť alebo jej rozdúchavanie. Som veľmi rada, že Peter Pellegrini prišiel s rovnakým nastavením a s rovnakou ideou,“ povedala prezidentka. Viac vo videu:

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: IG/zuzana_caputova | Video: streamable.com | Foto: IG/zuzana_caputova, peter_pellegrini