Politika Dôchodková reforma má finančne výrazne pomôcť seniorom: SaS je proti!

Dôchodková reforma má finančne výrazne pomôcť seniorom: SaS je proti!

Zdá sa, že dôchodcom by mohlo začať svitať na lepšie časy. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak predostrel novelu zákona o vyplácaní dôchodkov, ktorá by mala efektívne a spravodlivo prihliadať nielen na odpracované roky, ale aj na deti, ktoré sú daňovými poplatníkmi štátu.

Novela zákona o sociálnom poistení by mala odstrániť diskrimináciu žien, ktoré pracovný kolobeh prerušili materskou dovolenkou. Milan Krajniak sľubuje, že vďaka úprave zákona budú mať všetci, ktorí si odpracovali 40 rokov, dôstojný dôchodok, a to aj pre tých, ktorí do penzie pôjdu o 50 rokov.

Napriek faktu, že narodené deti v období dospelosti platia štátu dane, matka dieťaťa bola práve za materskú dovolenku potrestaná zníženým priemerom a nižším výpočtom dôchodkovej sumy.

Podľa najnovšieho by malo rodičovi prispievať k dôchodku dieťa, pričom matke aj otcovi by venovalo z odvodov sumu vo výške 2,5 percenta. Tento finančný bonus by nemohol byť uplatnený pre rodičov detí, ktoré pracujú a platia odvody inde ako na Slovensku.

Koaličným partnerom strany SaS sa návrh dôchodkovej reformy nepáči a považujú ho za diskriminačný. Podľa nich by naň doplatili tí, ktorí nemôžu mať deti, ich potomkovia zomreli alebo sú postihnutí. Znevýhodnení by takisto mohli byť rodičia detí s nízkym príjmom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: tvnoviny.sk