Pandémia nás odtrhla od bežného života na aký sme boli zvyknutí a je viac ako isté, že aj keď sa niektoré veci vrátia do normálu, svet už nikdy nebude úplne taký, ako bol pred Covidom-19. 

Sedenie v reštaurácii či pri vínku na terase je pre túto chvíľu nemožné a Slovákov preto mimoriadne šokovali zábery bývalého predsedu vlády v spoločnosti štátneho tajomníka ministerstva zahraničných vecí Martina Klusa.

Ľudia ich v komentároch doslova zniesli pod čiernu zem a nadávali im, že porušujú vládne nariadenia, ktoré sami zaviedli. Má to však jeden háčik – fotografia vznikla ešte v čase, keď opatrenia neboli také prísne.

Klus preto musel v komentárovej sekcii vysvetľovať, že ide o starú fotografiu zo samitu EÚ v Poľsku, ešte zo septembra 2020. Asi dvadsaťkrát som tam aj odpísal, ale hejterom ťažko vysvetľovať. Je to fotka z exteriéru reštaurácie v centre Lublinu 11. 9. 2020, kde sme boli na stretnutí premiérov V4. V tom čase nebola ani u nás, ani v Poľsku povinnosť nosiť rúška v exteriéri, a už vôbec nie pri konzumácii jedla,“ napísal štátny tajomník zo strany SaS.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto/Zdroj: Facebook/ Martin Klus