Plénum Ústavného súdu v stredu rozhodlo o tom, že prípadné referendum o skrátení volebného obdobia by bolo protiústavné. Rozhodnutie je platné aj pre budúce pokusy o podobné referendum. Hlas ale prišiel s nečakaným burcovaním ľudí, po ktorom si vyslúžil kritiku.

V stredu rozhodol Ústavný súd o protiústavnosti prípadného referenda o predčasných voľbách. Samotná prezidentka Zuzana Čaputová jasne odkomunikovala, že poslanci majú možnosť okamžitej zmeny ústavy a rovnako upozornila, že v prípade konania takéhoto referenda by boli výsledky aj tak neplatné. Napriek tomu sa priamo proti hlave štátu postavil Robert Fico, no prekvapivo aj Igor Matovič.

Strana Smer upozornila na tlačovej besede, že sa plánuje obrátiť aj na zahraničné inštitúcie. Ani Hlas neostal ticho, no okrem témy referenda začal burcovať aj kvôli zátarasám na hraniciach krajiny. Branislav Becík uviedol, že dostal stovky listov od nezaočkovaných pendlerov, ktorí majú aktuálne problém. Následne vyzval nespokojných občanov k tomu, že sa vidia spoločne na hraniciach, kde plánuje dať jasne najavo, čo si o opatrení vlády myslí.

Slováci sa ale v komentároch poriadne rozohnili a Hlasu dali okamžité odporúčanie: „Veď máte možnosť zmeniť v ústave… Čo sa tu rozčuľujete teraz… Aj môj podpis išiel, tak ste na rade pomôcť ľuďom, ak vám ozaj záleží na ľuďoch.. Čo niekedy pochybujem o všetkých, čo ste tam,“ odkázala Adriana. „Zas sa ukázalo, aké právnické esá Hlasu pracovali na protiústavnej otázke referenda. Blbosť a chcú riadiť štát, na zaplakanie,“ myslí si Jozef. Marian položil strane aj otázku na zamyslenie: „Takže Hlas uznáva Ústavu, len keď sa mu to hodí?

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto:  FB/HLAS – sociálna demokracia, Branislav Becík