Kedysi si užívali spoločné obedy, ktoré pripravil samotný Richard Sulík, dnes si takmer nevedia prísť na meno a na spoločnej tlačovke by sme ich videli iba zázrakom, i keď sú koaličnými partnermi. Nedávno však prišlo k nečakanému zvratu, keď sa o zmier pokúsil samotný Igor Matovič.

Nie je žiadnym tajomstvom, že koaličné strany SaS a OĽaNO sú dlhodobo na nože. Rozdelila ich práve pandémia koronavírusu a následné opatrenia, na ktoré mali politici rozdielne názory. Od tohto momentu sa liberáli stali predmetom útokov zo strany Igora Matoviča. Neexistuje tlačová beseda, kde by minister financií neobvinil Sulíka prakticky za všetko zlé, čo postihlo Slovensko.

Pred pár dňami však šéfovi SaS zrejme praskli nervy, keďže nechodí na koaličné rady nielen fyzicky, ale už ani virtuálne. Nedávno sa mal totiž odpojiť aj zo spoločnej komunikácie v mobilnej aplikácii Signal. Minister financií sa preto rozhodol využiť mediálny priestor na verejné ospravedlnenie, ak sa “niekoho“ dotkol.

Matovič napokon adresoval pár slov aj koaličnému partnerovi. ,,Chcel by som poprosiť Riša Sulíka, poďme spolu bojovať za ľudí, prestaňme bojovať proti sebe,“ odkázal. Následne však prišiel útok, keď oznámil, že za štyri dni zaznamenal 365 rôznych útokov zo strany liberálov na jeho adresu. ,,Odpustime si, ja tých 365 útokov odpúšťam,“ dodal politik.

Sulíka tieto vyjadrenia rozhodne neobmäkčili, pričom by ocenil, keby jeho kolega konečne prestal stále útočiť. „Máme veľkú trpezlivosť a pravidelne ustupujeme v záujme udržania tejto vlády a zabránenia návratu Smeru k moci. Igor Matovič však berie akúkoľvek kritiku osobne, hoci sme vždy hovorili len pravdu a holé fakty o tom, ako jeho balíček poškodí samosprávy a nepomôže tým, ktorí pomoc najviac potrebujú. Náš ďalší postup preto oznámime včas,“ oznámil minister hospodárstva na tlačovej konferencii.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: YT/SME, DK, HNtelevízia