29. júla sa uskutočnil pred Prezidentským palácom ďalší protest, ktorý sa dostal mimo kontrolu. V protestujúcich ľuďoch pri kričaní rôznych hesiel narastal hnev a frustrácia. Udalosti nenechali chladným ani bývalého podpredsedu parlamentu Juraja Šeligu.

Situácia pred prezidentským palácom sa vymkla spod kontroly, keďže demonštranti boli nesmierne rozčúlení. Napokon dlhé hodiny blokovali cestu v centre Bratislavy, a dokonca nenechali prejsť ani autobus mestskej hromadnej dopravy, ktorý zostal stáť v strede vozovky.

Konanie Slovákov okomentoval aj poslanec Juraj Šeliga, ktorý nešetril kritikou. ,,Veci sú hore nohami a je načase riadiť sa zdravým rozumom a nie donekonečna byť korektní a chápaví. Najmä, keď nezaznievajú argumenty, ale hlúposti. Nie, nie je normálne vyziapávať, že vo vakcíne sú čipy. Nie, nie je normálne kričať, že vakcína spôsobuje neplodnosť. Nie, nie je normálne kričať, že nás platí Soroš, a že sme židojašteri. Nie je normálne kričať, že sa prezidentka kúpala v krvi,“ napísal na sociálnej sieti nahnevaný politik.

Člen strany Za ľudí upozornil, že protestujúci bojovali za slobodu, no pritom bránili ľuďom ísť do práce blokovaním cesty, v dôsledku čoho obmedzovali slobodu niekoho iného. ,,Spoluorganizoval som protesty, kde bolo 70 000 ľudí a policajti nemuseli zasahovať ani raz! Mali sme výbornú a korektnú spoluprácu… Vždy sme sa všetci za obmedzenia ospravedlňovali a policajtom ďakovali za pomoc,“ opísal Šeliga svoju skúsenosť ako organizátora protestov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Juraj Šeliga-Za ľudí  |  Foto: FB/Juraj Šeliga-Za ľudí, Jana Birošová-Photography, YT/HNtelevízia, Za ľudí