25. novembra si mohli diváci pozrieť ostrý duel medzi Igorom Matovičom a Janou Bittó Cigánikovou. Moderátorka chcela viesť konštruktívnu debatu, no obaja hostia si nedali servítku pred ústa a nič si nedarovali. Počas ich konverzácie dokonca padli slová o trestnom oznámení.

Do jojkárskej relácie Na hrane prijali pozvanie minister financií Igor Matovič a poslankyňa Jana Bittó Cigániková. Moderátorka Jana Krescanko Dibáková v úvode debaty oboch účinkujúcich vyzvala, či sa nechcú navzájom ospravedlniť alebo si vydiskutovať ich vzájomné ataky, aby mohli viesť vecnú diskusiu. Nie je totiž žiadnym tajomstvom, že šéf strany OĽaNO nazval kolegyňu zákernou ženou či tepšou (pozn. red. podľa spišského nárečia hlupaňa).

Matovič sa otázke vyhol, no neodpustil si poznámku, že každý určite vie, čo je členka strany SaS zač. ,,Chcem sa ospravedlniť ľuďom, že sme na začiatku neodhadli, čo je Matovič zač,“ zareagovala bývalá predsedníčka zdravotníckeho výboru. Témou diskusie bola snaha dohodnúť sa s lekármi, čo sa vláde momentálne vôbec nedarí. Medzi politikmi došlo k niekoľkým ostrým výmenám názorov, pričom Cigániková kritizovala nápady ,,financmajstra“, ktoré nie sú premyslené.

Podľa jej slov ju hnevá, že tzv. ,,atómovky“ stoja milióny eur bez rozmyslu. ,,Nesúhlasím s tým, aby Matovič pobral ľuďom peniaze (na daniach) a rozhadzoval ich. Ja neviem, čo ho zas o druhej v noci napadlo a neprediskutoval to s nemocnicami, lekármi, odborníkmi, odborármi. To mi lezie na nervy, lebo zas to bude kravina ako všetko, čo doteraz robil,“ vyhlásila liberálka. Rodák z Trnavy ju nazval primitívnou: ,,Je mi trápne, keď to hovorí lobistka Penty,“ prišiel s vážnym obvinením.

Jeho slová poriadne vytočili Cigánikovú, ktorá sa ohradila voči vyjadreniam politika. ,,Žene, s ktorou si organizoval protesty pred Bonaparte toto hovoríš? Som lobistka, lebo ti chcem zabrániť rozhadzovať peniaze ľudí? Na mňa sa pozri, úbožiak. Pozri sa mi do očí. Doteraz som ťa brala ako blázna, ako keď prídeš na psychiatrické oddelenie a niekto na teba začne vykrikovať. To mávneš rukou. Ale za toto na teba podám trestné oznámenie. Si chudák,“ s hnevom vyhlásila. ,,V pohode, poslúž si,“ zareagoval šéf rezortu financií.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TV JOJ | Foto: FB/Na hrane TV JOJ, TV JOJ