Situácia v slovenskom zdravotníctve je viac ako kritická, pričom lekári a zdravotné sestry sa musia od prvej vlny pandémie koronavírusu poriadne obracať. Je zarážajúce, že za dlhé pracovné zmeny v nemocniciach im na účte cinkne skutočne nízka výplata. Minister zdravotníctva údajne prišiel s riešením!

Platy zdravotníkov sú rozhodne podhodnotené, pričom sa na to upriamila pozornosť až po prepuknutí pandémie koronavírusu. Náročné obdobie sa odzrkadlilo aj na počte zdravotných sestier. Od začiatku tohto roka odišlo do predčasného a riadneho dôchodku viac ako 14-tisíc sestier.

Únava a nízka mzda sa tak stali kameňom úrazu, pričom minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský je rozhodnutý zdvihnúť platy zdravotníkom, aby boli konkurencieschopné voči iným krajinám. Novými návrhmi zákonov chce zabrániť odchodu zdravotníckych pracovníkov do zahraničia.

Zatiaľ oznámil aspoň jednu novinku: ,,Dohodli sme sa s pánom premiérom a ministrom financií, že od doby, keď počet pacientov v nemocniciach presiahne 1 000, začnú byť zamestnancom na COVID oddeleniach vyplácané 7-eurové príplatky,“ uviedol šéf rezortu zdravotníctva na tlačovej konferencií. Momentálne je celkovo hospitalizovaných 885 pacientov, z toho 94 je napojených na pľúcnej ventilácií.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: FB/MZ SR, unb.sk