Politika Matematik Kollár varuje Slovákov: Stanú sa 4 zlé veci v jednom čase!

Matematik Kollár varuje Slovákov: Stanú sa 4 zlé veci v jednom čase!

Uznávaný matematik Richard Kollár sa rozhodol zanalyzovať druhú vlnu pandémie koronavírusu, pričom jeho prognózy sa potvrdili už aj počas uplynulej jari. Po dlhých hodinách porovnávania rôznych údajov zistil, že situácia je ešte horšia, ako pôvodne čakal.

Po analýze údajov je matematik Richard Kollár presvedčený, že v polovici novembra dôjde k výraznému zlomu. Majú tomu nasvedčovať čísla z plošného testovania i počtu nakazených prostredníctvom PCR testu. ,,Všetko toto naznačuje, že poklesy počtu pozitívnych osôb v PCR testovaní asi nebudú klesať až tak rýchlo, ako by tieto čísla naznačovali…. Opatrenia obmedzujúce mobilitu, preto ich zrejme stále potrebujeme, lebo ak ich uvoľníme, situácia sa nám zase rýchlo zhorší,“ upozornil na sociálnej sieti.

Milovník čísiel je presvedčený, že premiér by mal riadenie boja s pandémiou prenechať niekomu inému, pričom navrhol Petra Škodného, ktorý je predsedom permanentného krízového štábu. Podľa Kollára totiž Matovič zbytočne útočí na všetkých, ktorí majú protichodné názory zo strany vedcov, politikov i médií.

Rodák z Bratislavy sa zároveň rozhodol varovať Slovákov pred ešte ťažšou dobou, ktorá má prísť už o pár dní. ,,Štyri veci sa zakrátko stretnú takmer v jednom bode- menšie zlepšenie epidemiologickej situácie, ako čakali či už politici alebo verejnosť, kolabujúce nemocnice s nárastom počtu úmrtí, vážna politická kríza v koalícií a navyše plné námestia 17. novembra a potom zrejme opakovane ďalej plné náckov, komunistov a dezinfoscény a zmätených bezradných občanov. Eskalácia hnevu, bezradnosti a napätia,“ otvorene prezradil svoju prognózu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Kollár odporúča prenechať vedenie koronakrízy Petrovi Škodnému

Zdroj: FB/Richard Kollár  |  Foto: FB/Richard Kollár, Igor Matovic, YT/Igor Matovič

Exit mobile version