Uplynulú nedeľu sa v relácií Na telo stretli podpredseda Smeru-SD Ladislav Kamenický s ministrom obrany Jaroslavom Naďom (OĽaNO). Aj keď sa nominant Smeru-SD neplánuje nechať zaočkovať, v relácií presadzoval spustenie vakcinácie ruskou látkou Sputnik V.

Kamenický sa na široké spektrum témy ruskej vakcíny vyjadroval kriticky z dôvodu, že sa s ňou stále neočkuje aj napriek tomu, že ju má Slovensko k dispozícií už niekoľko týždňov. Smer-SD podporuje ideu vakcinácie touto značkou, no sám podpredseda strany sa dobrovoľne očkovať nechystá.

Portál tvnoviny.sk uvádza Kamenického vyjadrenie, že by pre spustenie očkovania stranou Smer neboli potrebné ani testy, či už z certifikovaného alebo necertifikovaného laboratória. Vo veci kritizuje predovšetkým Matoviča z dôvodu, že hádže zodpovednosť na ŠÚKL, pričom použitie látky mohol podľa neho povoliť samotný minister zdravotníctva.

Minister obrany Jaroslav Naď s týmto prístupom nesúhlasí a očkovanie bez certifikátu označil za nezodpovedné. Matovičov výrok o tom, ako si neprečítal zmluvu s ruskou stranou a veril v silu ich cti, označil Naď za bežný, nakoľko zmluvu zabezpečoval vtedajší minister zdravotníctva Marek Krajčí, ktorý ju mal aj v zodpovednosti preštudovať.

Momentálne sa s očkovaním ruskou vakcínou Sputnik V čaká na výsledky laboratórneho skúmania v Maďarsku. Pokiaľ jej bude udelený certifikát, očkovanie na Slovensku touto vakcínou by sa mohlo začať už približne o dva týždne.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TV Markíza | Foto: FB/SMER – SD