Pred časom Robert Fico verejne prehovoril o spolupráci s Hlasom, čím by sa podľa predsedu Smeru mohli percentá vo voľbách vyšvihnúť pokojne na hranicu 40 %. Najnovšie však o možnej spolupráci prehovoril bývalý predseda parlamentu Andrej Danko.

Robert Fico nedávno pred kamerami otvorene prehovoril o spolupráci s Hlasom, s ktorým by sa ich povolebné percentá mohli vyšvihnúť na vysoké čísla. Peter Pellegrini ale prekvapivo nebol z ponuky nadšený a slová svojho bývalého šéfa označil za obyčajný kalkul. Zdá sa však, že Smer by napokon mohol nadviazať spoluprácu s iným koaličným expartnerom.

Ako totiž uviedol v Infovojne Andrej Danko z SNS, spoluprácu so Smerom pred voľbami vôbec nezavrhuje. „Koalície pred voľbami sa môžu tvoriť, nie je to na Slovensku vylúčené. Najbližšiu spoluprácu máme so Smerom. Myslím si, že tento idiotizmus na Slovensku bude treba zastaviť možno aj vo veľkej koalícii pred voľbami. Ja neviem, čo bude. Možno Smer bude chcieť, možno nebude chcieť,“ uviedol šéf národniarov.

Už teraz je pritom zjavné, že obaja lídri politických strán majú k sebe blízko. Danko totiž podporil zbieranie podpisov na referendum za predčasné voľby. Okrem toho sa rovnako kriticky vyjadrovali na adresu Pellegriniho a Hlasu. Napokon sa SNS rozhodla podporiť aj protivládne protesty, ktoré čoskoro Smer zorganizuje vo viacerých mestách.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: aktuality.sk, infovojna.sk │ Foto: YT/Politika Dnes