Obvinený Fico odmietol vypovedať na polícií: Zarážajúci dôvod!

Dátum:

Celé Slovensko momentálne žije obvinením šéfa strany Smer-SD a ministra vnútra Roberta Kaliňáka, ktorý sa už nachádza v predbežnej väzbe. Je zrejmé, že Robert Fico bude pre vyšetrovateľov NAKA tvrdým orieškom, keďže sa snaží využiť všetky právne cesty, aby nepocítil policajné putá na svojich rukách.

Príslušníci NAKA 20. apríla zadržali bývalého šéfa rezortu vnútra Roberta Kaliňáka, pričom sudca rozhodol o jeho vzatí do kolúznej väzby, aby neovplyvňoval svedkov či celé vyšetrovanie. Expolitik sa však odvolal, v dôsledku čoho bude musieť rozhodnúť Najvyšší súd.

V rovnakom čase bol zo zločinu založenia, zosnovania i podporovania zločineckej skupiny obvinený aj Robert Fico. Súčasťou obvinenia je taktiež zneužitie právomoci verejného činiteľa i ohrozenie daňového tajomstva. Predsedu strany Smer-SD naďalej chráni poslanecký mandát, keďže parlament musí hlasovať o vzatí expremiéra do väzby. Národná rada SR sa má touto témou zaoberať vo štvrtok (28. apríla).

Fico je naďalej obvinený a práve dnes (26. apríla) spoločne so svojim obhajcom Davidom Lindtnerom vstúpil do budovy Prezídia Policajného zboru SR. Vyšetrovatelia boli pripravení politika vypočuť, no márne. Rodák z Topoľčian totiž odmietol vypovedať s tvrdením, že nerozumie svojmu obvineniu v kauze Súmrak a žiada, aby ho vyšetrovateľ vysvetlil.

Lindtner novinárom objasnil, že jeho klient bude vypovedať až vo chvíli, keď vyšetrovateľ poskytne viac informácií o jeho obvinení. ,,Nerozumie, čo mu je kladené za vinu,“ povedal v mene Fica. Smerák napokon všetkých pozval na tlačovú konferenciu s prísľubom, že to bude zábava.

Celé vyjadrenie obhajcu Roberta Fica

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj | Video: YT/SME  |  Foto: FB/Robert Fico, YT/SME

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...

Fico hovorí o veľkej chystanej akcii NAKA: TAKTO ho schladil Hamran!

Robert Fico cez víkend vyhlásil, že Národná kriminálna agentúra...