Predseda SNS Andrej Danko pred niekoľkými hodinami poslal prezidentke SR Zuzane Čaputovej nečakane ostrý odkaz. Obul sa do návštevy pápeža Františka, ktorý má okrem iného navštíviť aj rómske sídlisko Luník IX. v Košiciach. Prezidentka mu ale odvetila jediné.

Andrej Danko aj napriek tomu, že sa v posledných parlamentných voľbách neprepracoval do vlády ani poslaneckých lavíc, pravidelne zdieľa prostredníctvom sociálnych sietí svoje politické názory na aktuálne dianie. Inak tomu nebolo ani pred niekoľkými hodinami, keď poslal ostrý odkaz prezidentke Zuzane Čaputovej.

Vyjadril nespokojnosť s tým, že pápež František sa má pri septembrovej návšteve Slovenska zastaviť aj na košickom sídlisku Luník, ktoré sa preslávilo množstvom problémov. Je presvedčený, že prezidentka urobí našej krajine hanbu, no hlava štátu poslala niekdajšiemu predsedovi parlamentu jasné stanovisko.

Podľa informácií denníka Sme uviedol prezidentkin hovorca Martin Strižinec jasné vysvetlenie. Hoci pápeža na Slovensko naozaj pozvala Zuzana Čaputová, na jeho programe sa podieľa len v rámci návštevy v Prezidentskom paláci. Pastoračnú časť návštevy zastrešuje KBS a Svätá stolica. „Pápež je od začiatku svojho pontifikátu známy tým, že bežne navštevuje aj periférie a vyhľadáva stretnutia s ľuďmi, ktorí na nich žijú. Preto sa rozhodol, že v Košiciach navštívi aj sídlisko Luník IX, kde sa stretne s rómskou komunitou a ocení aktivity miestnych saleziánov, ktorí tam dlhodobo pôsobia a dôverne poznajú každodenné problémy miestnych obyvateľov,“ uviedol s poľutovaním, že takýto šľachetný čin ktosi zneužíva na politický súboj a zviditeľnenie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sme.sk │ Foto: FB/Zuzana Čaputová, Andrej Danko – predseda SNS