Koncom uplynulého týždňa absolvoval premiér SR Eduard Heger viaceré stretnutia na Slovensku. Jedným z nich bol aj výjazd do Prievidze, kde sa zúčastnil diskusie v istej kaviarni. Občania, ktorí chceli byť prítomní, však museli zaplatiť 2 eurá. Dôvod bol však jednoduchý.

Koncom týždňa sa vydal premiér SR na viaceré stretnutia v rámci Slovenska. Zavítal aj do Prievidze, kde prijal pozvanie na stretnutie v istej kaviarni. Slováci, ktorí sa chceli diskusie zúčastniť, však museli zaplatiť vstupný poplatok 2 eurá. To ale mnohým nebolo po vôli.

Na facebookovej stránke Nekŕmte nás odpadom na to jedna z prítomných hostiek upozornila: „Prekvapilo ma, že za stretnutie s ním si od ľudí pýtali vstupné, aj keď len dve eurá. Čo je premiér, platený z našich daní, nejaká rocková hviezda alebo divadelný súbor? Nebolo by normálne, aby si stretnutie s občanmi zorganizoval sám a bolo zadarmo?“ uviedla nahnevane.

Stretnutie Eduarda Hegera však v tomto prípade neorganizoval on sám ani Úrad predsedu vlády, ale samotná kaviareň a Denník N, ktorého moderátor diskusiu viedol. Redaktor Dušan Mikušovič sa napokon rovnako ozval a odpovedal naštvanej Slovenke: „Na naše diskusie s politikmi si takmer vždy pýtame vstupné, aj keď to nie je v skutočnosti zárobková činnosť – ide skôr o to, aby sme mohli regulovať počet účastníkov a zrejme to vykrýva aj náklady, napríklad na live stream a podobne,” vysvetlil výšku vstupného.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB │ Foto: FB/Hanusove dni, Anna Mierna